kpb

Casual day

tytuł oryginalny: Casual day

reżyseria: Max Lemcke
aktorzy: Juan Diego, Javier Ríos, Luis Tosar, Estíbaliz Gabilondo, Arturo Valls, Alberto San Juan

czas trwania: 95 min.
produkcja: Hiszpania 2007

4 nagrody Hiszpańskiego Stowarzyszenia Scenarzystów Filmowych (CEC) w kategoriach: najlepszy film, aktor, reżyser, oryginalny scenariusz
MFF San Sebastián 2007

Casual day ("dzień na luzie") to praktyka przejęta od amerykańskich korporacji. W niektórych firmach w piątki organizuje się integracyjne wyjazdy za miasto, które mają budować relacje między pracownikami, zmniejszać stres i pozytywnie wpływać na działalność firmy. O takim dniu opowiada film Maxa Lemcke, który na przykładzie głównego bohatera pokazuje konflikt między zachowaniem własnej osobowości a karierą.

25-letni Ruy zawsze żył w zgodzie ze sobą. Teraz znalazł się w niewygodnej sytuacji. Ojciec narzeczonej załatwił mu ważne stanowisko w swojej firmie, upatrując w nim swojego następcę. Ruy odnosi wrażenie, że znalazł się w pułapce. Z jednej strony nie interesuje go ta propozyjca, bo nie o takiej pracy marzył, a już na pewno nie ma ochoty brać udziału w żadnym "casual day"... Z drugiej strony - niełatwo jest powiedzieć "nie". Weekend na wsi, który teoretycznie miał być tylko mało znaczącym epizodem, zadecyduje o całym jego przyszłym życiu.

Precyzyjny, a zarazem prosty scenariusz z dużą dawką czarnego humoru. El País
Komizm z domieszką goryczy. Fotogramas

Film prezentowany w ramach 9. Tygodnia Kina Hiszpańskiego. 


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share