kpb

FEMME FATALE - koncert jazzowy

Koncert jazzowy jednego z największych hiszpańskich perkusistów jazzowych, Ramóna Lópeza z zespołem, inspirowany słynnymi postaciami kobiecymi z historii kina.Ramónowi Lópezowi towarzyszyć będą:
Joe Fonda
Michael Musillami
Ana Isabel Ordóñez
(autorka projektu filmowo-muzycznego, który składa się z filmów - kolaży. A Touch of Noir pokazuje wizerunki mężczyzn we wczesnym kinie czarno-białym (1939-1950), Shades of Jazz on Noir - wizerunek femme fatale w kinie tamtych lat.)

Joe Fonda        Michael Musillami


Ramón López (instrumenty perkusyjne):

Rozpoczął grę na perkusji jako samouk, uzupełniając potem swoje wykształcenie w Paryżu, gdzie przyłączył się do środowiska francuskich eksperymentatorów. Pozostaje pod wpływem muzyki Max Roacha, która wywarła na nim ogromne wrażenie. Ceniony za swoją rozległą wiedzę o wielu tradycjach muzycznych jest jednym z najbardziej szanowanych muzyków współczesnego jazzu. Poza jazzem gra muzykę hinduską (nauczał muzyki hinduskiej w Państwowym Wyższym Konswerwatorium Muzycznym w Paryżu) i flamenco, kolejny rodzaj muzyki będący w centrum jego uwagi, przy której tworzeniu współpracował z takimi znakomitościami jak Carmen Linares, Inés Bacón czy Rafael de Utrera. W latach 1997-2000 był perkusistą Narodowej Orkiestry Jazzowej we Francji (ONJ), pod dyrekcją Didiera Levalleta. Współpracował przy nagraniach rozmaitych płyt i koncertował u boku takich artystów jak Beñat Achiary, Majad Bekkas, Anthony Coleman, Joachim Kühn, Agustí Fernández, Barry Guy, Enrico Rava, Louis Sclavis, Archie Sheep, Glenn Ferris, Howard Johnson, Hans Koch i innych czołowych postaci współczesnej sceny jazzowej. Podejmuje się projektów odważnych, jak ten poświęcony hiszpańskiej wojnie domowej (2001) czy duety w hołdzie Rolandowi Kirkowi (2002).

BILETY: 22 zł20 zł

Koncert jazzowy w ramach 9. Tygodnia Kina Hiszpańskiego. 

Bookmark and Share