kpb

Arjun

tytuł oryginalny: Arjun

reżyseria: Gunasekhar
aktorzy: Mahesh Babu, Prakash Raj, Kirty Reddy

czas trwania: 168 min.
produkcja: Indie 2004

Rodzice Arjuna i Meenakshi postanawiają znaleźć dla córki dobrego męża. Nie wiedzą, że jest zakochana w swoim koledze z koledżu, a ten listownie poprosił ją o rękę. Tylko Arjun zna prawdę i postanawia pomóc siostrze. Mimo oporów rodziny pana młodego, młodzi pobierają się, jednak nikt nie podejrzewa, jakie plany wobec Meenakshi mają jej teściowie...

Główną rolę w filmie zagrał znany polskiej publiczności z filmów Poszukiwany i Wojownik Mahesh Babu zwany Księciem Tollywood.

Mahesh debiutował w filmie Rajakumarudu gdzie wystąpił razem z Preity Zintą. Pierwsze uznanie publiczności i miłość fanów zaskarbił sobie rolą w Murari w roku 2001, gdzie grał u boku Sonali Bendre (Duplicate, KHNH). Jednak największym hitem było Okkadu (2003), film, który przyniósł mu nagrodę Telugu Filmfare dla najlepszego aktora. Kolejne filmy tylko ugruntowały jego aktorską pozycję na poludniu Indii. Athadu okazało się hitem, Pokiri jeszcze większym. Jak czytamy na oficjalnej stronie Mahesha Babu: przed Pokiri był okrzyknięty przez fanów Księciem, po Pokiri stał się Super Starem.
Ma na swoim koncie 14 filmów, w tym kilkanaście występów jako dziecko w filmach ojca.
Jest jednym z niewielu aktorów, którym udało się zdobyć 6 nagród Nandi w przeciągu 7 lat

Film prezentowany w ramach TOLLYWOOD MOVIES NIGHT!


PIOSENKA z filmu:

Bookmark and Share