kpb

OBERHAUSEN ON TOUR 2009 - pokaz 4 (konkurs niemiecki)

- NAJLEPSZE FILMY W KONKURSIE NIEMIECKIM
czas trwania: 82'30''

Możemy wnioskować, że tendencje dokumentalne jeszcze raz udowodniły, że Niemcy mają najsilniejszą produkcję krótkich filmów. Tym razem w tej kategorii znalazło się pięć filmów, wśród których jest film wyselekcjonowany jako najlepszy film niemiecki (Die Tragödien aus der Stadt), czy film dokumentalny w czasie którego widz może zobaczyć nieznane aspekty Armenii (Cosmic Station). Wśród wybranych obrazów jest też taki, dzięki któremu widz przenosi się w magiczny świat eksperymentalnego filmu pt. Super Smile. W tegorocznym zestawie jest i obraz, który uchodzi za dziki performer I Killed the Butterflies.


W programie

COSMIC STATION | COSMIC STATION
reż. Bettina Timm, Niemcy 2008, 31'

Film dokumentalny. Na wysokości 3500 metrów ponad poziomem morza, na górze Aragaz w Armenii postawiono budynki. Był to główny projekt upadłego Związku Radzieckiego. Pracowało nad tym ponad 100 ludzi, by otrzymywać wieści z innego świata. Promienie słoneczne uwalniające po drodze cząsteczki w niezliczonych mini-eksplozjach. Posłańcy z innej przestrzeni.

REISE ZUM WALD | JOURNEY TO THE FORREST
reż. Jörn Staeger, Niemcy 2008, 7'
Eksperymentalny poemat filmowy o niemiecki lasach. Trop drzew prowadzi widza przez zrobiony przez człowieka zielony obszar, lasy i resztę dżungli.

SUPER SMILE | SUPER SMILE
reż. Effie Wu, Germany 2007, 5'
Film eksperymentalny. Czy Effie Wu jest wróżka czy wiedźmą? Ani jednym ani drugim. Jest czarującym gospodarzem witającym cię w domu. Zanim zdążysz zamknąć oczy, już stajesz się więźniem jej hipnotycznego "super uśmiechu".

DIE TRAGÖDEN AUS DER STADT | THE TRAGEDIANS OF THE CITY
reż. Eva Könnemann, Niemcy 2008, 34'30'

Czy można będąc Mongołem zagrać Hamleta? Film pokazuje żmudny okres prób pomiędzy reżyserem Laurent Chétouane, a aktorem Fabian Hinrischs: Sztuka kameralna o poszukiwaniach, kryzysie i konfliktach dwóch ludzi, i próbie podjęcia artystycznego dialogu.

I KILLED THE BUTTERFLIES | I KILLED THE BUTTERFLIES
reż. Cyrill Lachauer, Niemcy 2007, 5'
I KILLED THE BUTTERFLIES, reż. Cyrill Lachauer
Eksperymentalny dokument. Podczas swoich rytualnych wycieczek w Bawarskich Alpach, Cyrill Lachauer uwalnia motyle, które wcześniej złapał i zabijał jako dziecko.

Pokaz filmów w ramach przeglądu OBERHAUSEN ON TOUR 2009.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share