kpb

Cheat You Fair: The Story of Maxwell Street

tytuł oryginalny: Cheat You Fair: The Story of Maxwell Street

reżyseria: Phil Ranstrom

czas trwania: 90 min.
produkcja: USA 2006

Niezwykły dokument nominowanego do nagrody Emmy producenta Phila Ranstroma opowiada barwną historię słynnej Maxwell Street - od jej początków po wielkim pożarze Chicago w 1871 roku, przez złote lata, aż do jej unicestwienia w 1994 roku. Narratorem filmu jest pochodzący z Chicago znany aktor Joe Mantegna.
Zobacz skąd pochodzi znana w całym Chicago "Maxwell Street Polish" (kanapka z polską kiełbasą) i gdzie narodził się współczesny blues. Dowiedz się, dlaczego na Maxwell Street jedynym kolorem, który miał jakieś znaczenie był zielony.
Ten kręcony przez 12 lat dokument miał swoją premierę w 2007 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Chicago, gdzie spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności. Film pokazywany był również na festiwalu w Sundance.

Reżyser Phil Ranstrom mówi: Należało przyjrzeć się bliżej upadkowi Maxwell Street i opowiedzieć jej historię. Proces przekształcania i modernizacji tej historycznej ulicy sam w sobie nie był wyjątkowy. Chciałem jednak pokazać widzom, jak wyglądają siły, które pojawiły się, by zniszczyć tę wyjątkowo żywą i interesującą okolicę, a także cenę, jaką musiało zapłacić społeczeństwo tracąc takie miejsce, jak Maxwell Street. 

Oficjalna strona filmu: http://www.maxwellstreetdocumentary.com/

Film prezentowany w ramach pokazów Blues w kinie.

Bookmark and Share