kpb

Senność

tytuł oryginalny: Senność

reżyseria: Magdalena Piekorz
aktorzy: Małgorzata Kożuchowska, Michał Żebrowski, Rafał Maćkowiak, Bartosz Obuchowicz, Krzysztof Zawadzki, Joanna Pierzak

czas trwania: 105 min.
produkcja: Polska 2008
premiera: 2008-10-17

33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2008
Złoty Klakier - nagroda za najdłużej oklaskiwany film konkursowy


Nowy film Magdaleny Piekorz, zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za film Pręgi. Senność to również adaptacja powieści Wojciecha Kuczoka pod tym samym tytułem.  

Senność to opowieść o ludziach, którym życie zaczęło przeciekać przez palce, zapadli w rodzaj emocjonalnego letargu. Znakomity młody pisarz dokonał niewłaściwego wyboru życiowej drogi brnąc w uczuciową pułapkę, z której nie umie znaleźć wyjścia. Utalentowana aktorka cierpiąca na narkolepsję zamknięta w swym luksusowym domu podejrzewa męża o zdradę. Wreszcie początkujący lekarz nie potrafi wydobyć się spod opiekuńczych skrzydeł rodziców i zacząć żyć na własny rachunek. Zbieg okoliczności sprawia, że drogi tych wszystkich ludzi przecinają się.

Każdy z bohaterów pod wpływem impulsu budzi się na nowo do życia, podejmując kolejną próbę pójścia własną drogą, na której znów może zdarzyć się miłość, nienawiść, zdrada, śmierć... wszystko.

Oficjalna strona filmu: www.sennosc.vision.pl


ZWIASTUN:

Bookmark and Share