kpb

Hello Bollywood

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


czwartek, 19 czerwca, godz. 19.30 
DROGA MIŁOŚCI | YEH RAASTE HAI PYAR KE
reż. Deepak S. Shivdasani, Indie 2001, 166’„Yeh Raaste Hain Pyaar Ke” - „Miłość, to ciągła wędrówka, nie przeznaczenie”
Vicky (Ajay Devgan) złodziejaszek, oszust, wieczny gracz, który wierzy, że pieniądze spełnią jego marzenia. Kroczy przez życie z zimnym wyrachowaniem, bez emocji i uczuć. Jego droga ulega jednak całkowitej przemianie, kiedy poznaje... 
Saakshi (Preity Zinta) typ prawdziwej przyjaciółki, o impulsywnej, żywiołowej naturze. Wierna swojemu ukochanemu, nie widzi życia poza nim. Uważa miłość do swojego ukochanego za ostateczne przeznaczenie wieńczące jej życiowa drogę. Do czasu, aż spotyka...
Neha (Madhuri Dixit) piękna, skromna, młoda mężatka, naiwnie wierząca, że jej jedyne przeznaczenie, to miłość do swojego męża. Ulega to jednak zmianie, kiedy spotyka...


piątek, 20 czerwca, godz. 19.30 
AANKHEN
reż. Vipul Amrutlal Shah, Indie 2002, 165’Geniusz - Amitabh Bachchan jako Vijay Singh Rajput - mózg operacji, niezwykle błyskotliwy i pomysłowy. Zrobi wszystko, aby zrealizować zamierzony plan. Teraz jego jedynym motywem działania jest zemsta.
Trzech niewidomych
Akshay Kumar jako Vishwas Prajapati - człowiek zdradzony przez los, jednak obdarzony szóstym zmysłem. Jest gotowy skoczyć prosto w ogień, aby zakończyć swoją misję powodzeniem.
Arjun Rampal jako Arjun Verma - kochający football twardziel z miękkim sercem, złapany w pułapkę bez wyjścia.
Paresh Rawal jako Ilias -żebrak, zarabiający na życie śpiewaniem w pociągach.
Sushmita Sen jako Neha Srivastav - przewodniczka niewidomych, której największa zaleta staje się jej najstraszniejszym wrogiem. Zmuszona przez bieg wypadków staje się częścią tego niebezpiecznego przedsięwzięcia. 

 
sobota, 21 czerwca, godz. 19.30 
SHARARAT
reż. Gurudev Bhalla, Indie 2002, 155’To nasycona emocjami płynącymi z głębi serca opowieść, jak ważna jest rodzina, jej spójność i łączące z nią więzi.
Beztroski, kochający dobrą zabawę Rahul (Abhishek Bachchan) zostaje ukarany za popełnione wykroczenie. Ma pomagać w domu spokojnej starości i zajmować się jego mieszkańcami. Wkrótce wychodzi na jaw, że instytucja ma zostać zlikwidowana, a w jej miejscu powstanie rodzinny park rozrywki. Wspierani przez Rahula mieszkańcy domu podejmują walkę o swoje prawa. Nie udaje im się jednak wygrać rozprawy w sądzie. Szykują się do odejścia, jednak w ostatniej chwili uśmiecha się do nich los.


niedziela, 22 czerwca, godz. 19.30 
HUM
reż. Mukul Anand, Indie 1991, 176’To historia ubogiej rodziny, utrzymującej się z pracy w dokach. Każdego dnia walczą o przeżycie. W świecie, gdzie nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, gdzie wyżywienie rodziny stanowi główny cel, inne potrzeby schodzą na dalszy plan. Reguły ustalają silniejsi - skupiając w swym ręku władzę wykorzystują słabych i bezbronnych.
W tak trudnych warunkach zostaje osierocona trójka braci. Podejmują decyzję o zerwaniu z przeszłością, aby nie mogła rzucać cienia na ich przyszłość. Udaje im się ułożyć nowe życie, pozbawione trosk, przepełnione szczęściem i spokojem. Przeszłość jednak wdziera się w ten piękny sen. Bracia zostawili za sobą coś, co jeszcze raz ma poddać ich ciężkiej próbie, próbie, za sprawą której przeszłość już nigdy nie będzie napawać lękiem.
Hum to historia rodziny, poddanej próbie czasu i życia, która pomimo przeciwieństw losu zabłyśnie jaśniej niż najjaśniejsza gwiazda w galaktyce - Hum, tym bardziej iż najstarszy z braci to sam wielki mistrz - Amitabh Bachchan, towarzyszy mu natomiast Rajnikanth


poniedziałek, 23 czerwca, godz. 19.30 
AKSAR
reż. Anant Mahadevan, Indie 2006, 135’Słynny fotograf i pogromca kobiecych serc, Ricky Sharma (Emraan Hashmi), zostaje uwikłany w niezwykłą i niebezpieczną grę miłości i pożądania. Chcąc uwiecznić na swych zdjęciach ponętną Sheenę Roy (Udita Goswami), spotyka się z dziwną ofertą Rajveera Singh (Dino Morea), której nie sposób odrzucić. Łowca, ofiara, sterujący tokiem zdarzeń - te postacie przenikają się we mgle tajemnicy. W świecie wzajemnych podejrzeń, owianych intrygą i pasją trudno odgadnąć kto kontroluje niecodzienną grę, trudno zorientować się, w którym miejscu zaskoczy nas kolejny zwrot wydarzeń.


wtorek, 24 czerwca, godz. 19.30 
SERCE
| DIL 
reż. Indra Kumar, Indie 1990, 172’ Hazari Prasad to skąpiec. Skąpiec takiej miary, iż byłby skłonny wyżąć nawet muchę, która wpadła do jego herbaty, aby nie zmarnować żadnej kropli drogocennego napoju. Jego syn Raaja (Aamir Khan) to zupełne przeciwieństwo ojca, ekstrawagancki jedynak, zupełnie nie przywiązujący wagi do pieniędzy.
Żądny fortuny Hazari postanawia zaprzyjaźnić się z Panem Mehra - prawdziwym milionerem, ojcem jedynej spadkobierczyni jego majątku, Madhu (Madhuri Dixit - Nene). Dziewczyna jako idealna partia dla jego syna, stanowi również przepustkę do ogromnej fortuny. Ku zdumieniu obydwu ojców, okazuje się jednak, że ich pociechy pałają do siebie odwzajemnioną nienawiścią. Wspólnie studiując, dorastają jednak i poważnieją. Madhu dostrzega w Raaju prostodusznego i uczciwego człowieka. Taki obrót wypadków to z kolei spełnienie pragnień Hazariego, który stara się jak najszybciej zaaranżować zaręczyny. Jego plan łatwego wzbogacenia się wychodzi na jaw. Mehra odkrywa, że Hazari wcale nie należy do elity i jest tylko drobnym przedsiębiorcą. Rozwścieczony unieważnia zaręczyny.
Miłość nie słucha jednak nikogo i niczego z wyjątkiem... serca.


środa, 25 czerwca, godz. 19.30 
GERAFTAAR

reż. Prayag Raj, Indie 1985, 174’“Sprawiedliwość nie może istnieć bez dowodów, dowody zaś nic nie znaczą bez świadków, świadkowie natomiast mogą zostać uznznymi przez prawo za wiarygodnych lub nie. Gdzie zatem kryje się szczera prawda?”
Geraftaar
to obraz odwiecznej potyczki między stróżami prawa a kryminalistami, dobrem i złem, bogaczmi i biednymi. Kishen Khanna (Kamal Hassan) zostaje skazany na śmierć za zabicie dziewczyny. Choć nie miał żadnego motywu, z powodzeniem zostaje wrobiony przez brata swojej dziewczyny Anu (Poonam Dhillon), jego partnera oraz zmyślnego prawnika.
Karan Khanna (Amitabh Bachchan) zostaje osadzony w areszcie za zemstę, jaką powziął na bezlitosnych oprawcach swojego przyjaciela - oficera policji (Rajnikanth). Sam przyznaje się do winy. Zostaje zakuty w kajdanki przez swoją ukochaną Geeta (Madhavi) - również służącą w policji…
Geraftaar to historia o uczciwości, prawdziwych bohaterach i prawdziwych czarnych charakterach.


czwartek, 26 czerwca, godz. 19.30 
ROZGRYWKA
| BAAZI
reż. Ashutosh Gowariker, Indie 1995, 184’Inspektor Kunwarsingh Damji to człowiek oddany sprawie swojego kraju. Gotowy, aby zawsze stawać w obronie swojej ojczyzny i spokoju jej mieszkańców, nawet jeśli ceną w takiej rozgrywce jest jego własne życie.
Chaturvedi dzięki podstępowi pozbywa się inspektora Kunwarsingha Damji i zwycięża pierwszą rozgrywkę... Jednak przeznaczenie ma wobec niego inny plan. Po wielu latach ma miejsce ta sama Baazi, tym razem z udziałem innych graczy. Chaturvedi ma stanąć twarzą w twarz z synem komandora Amar Damji (Aamir Khan), kochającym Indie, lecz ponad wszystko kierowanych chęcią pomszczenia ojca. Kto tym razem wygra Baazi?


Filmy prezentowane w ramach przeglądu Hello Bollywood.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share