kpb

Hum

tytuł oryginalny: Hum

reżyseria: Mukul Anand
aktorzy: Amitabh Bachchan, Rajnikanth, Govinda

czas trwania: 176 min.
produkcja: Indie 1991

To historia ubogiej rodziny, utrzymującej się z pracy w dokach. Każdego dnia walczą o przeżycie. W świecie, gdzie nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, gdzie wyżywienie rodziny stanowi główny cel, inne potrzeby schodzą na dalszy plan. Reguły ustalają silniejsi - skupiając w swym ręku władzę wykorzystują słabych i bezbronnych.

W tak trudnych warunkach zostaje osierocona trójka braci. Podejmują decyzję o zerwaniu z przeszłością, aby nie mogła rzucać cienia na ich przyszłość. Udaje im się ułożyć nowe życie, pozbawione trosk, przepełnione szczęściem i spokojem. Przeszłość jednak wdziera się w ten piękny sen. Bracia zostawili za sobą coś, co jeszcze raz ma poddać ich ciężkiej próbie, próbie, za sprawą której przeszłość już nigdy nie będzie napawać lękiem.

Hum to historia rodziny, poddanej próbie czasu i życia, która pomimo przeciwieństw losu zabłyśnie jaśniej niż najjaśniejsza gwiazda w galaktyce - Hum, tym bardziej iż najstarszy z braci to sam wielki mistrz - Amitabh Bachchan, towarzyszy mu natomiast Rajnikanth

Film prezentowany w ramach przeglądu Hello Bollywood.

Bookmark and Share