kpb

Niezawodny system

tytuł oryginalny: Niezawodny system

reżyseria: Izabela Szylko
aktorzy: Alina Janowska, Wojciech Siemion, Szymon Bobrowski, Katarzyna Cynke

czas trwania: 78 min.
produkcja: Polska 2008
premiera: 2008-05-16

Pogodna opowieść inspirowana Damą pikową Aleksandra Puszkina.

Historia starszej pani o imieniu Maria (Alina Janowska), która próbuje naprawić błąd z przeszłości i odzyskać bezcenny naszyjnik. Bohaterka opracowuje niezawodny system, który ma jej zapewnić wygraną w kasynie. Poczynania wiekowej damy przyciągają zainteresowanie młodego hazardzisty (Szymon Bobrowski). Postanawia zdobyć jej zaufanie i rozpracować metodę. Osobą pani Marii interesuje się też emeryt z sąsiedztwa (Wojciech Siemion). W retrospekcjach śledzimy dramatyczne wydarzenia sprzed lat, w wyniku których Maria lekkomyślnie straciła naszyjnik - symbol młodzieńczej miłości.

Niezawodny system to debiut fabularny Izabeli Szylko, autorki filmów i programów dokumentalnych. O swim filmie mówi: Scenariusz od początku budził pozytywne emocje, powodował, że wszyscy pracowali z zapałem, wkładając w ten film jakąś dobrą cząstkę siebie. Mam nadzieję, że tę pozytywną energię będzie również można poczuć z ekranu i pozostanie ona z widzami na dłużej.

Alina Janowska to legenda polskiego kina, na ekranie zadebiutowała w pierwszym powojennym polskim filmie, Zakazanych piosenkach. Wystąpiła w wielu filmach, w tym w takich komediach, jak Och, Karol czy Rozmowy kontrolowane. Na ekranie towarzyszą jej Wojciech Siemion (Zezowate szczęście, Poszukiwany, poszukiwana, Ziemia obiecana, Przedwiośnie) i Szymon Bobrowski (Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Samotność w sieci, Hania).


TRAILER:
PIOSENKA z filmu. NASZYJNIK w wykonaniu Doroty Miśkiewicz i Grzegorza Turnaua

Bookmark and Share