kpb

30 minut i Pierwszy dokument - pokaz I

PRZEGLĄD FILMÓW Z PROGRAMÓW: 30 MINUT i PIERWSZY DOKUMENT

Pokaz I (90'):

POKÓJ SZYBKICH RANDEK
reż. Anna Maliszewska , 40', fabuła - with English subtitlesMłode małżeństwo na progu szczęśliwego życia i miłości, która miała przetrwać całe życie, zostaje postawione w sytuacji uniemożliwiającej dalsze bycie razem. Artur trafia na wiele lat do więzienia, a Natalia mimo, że poza murami - odbywa razem z nim wyrok, na który skazuje ją otoczenie i odebrane nadzieje. Chcąc ratować związek, kobieta podejmuje próbę ratowania więzi z mężem. Czy robi to dla miłości, w którą tak wierzy? Czym właściwie jest ta miłość? Do jakich poświęceń zobowiązuje? Czy jedna decyzja podjęta pod wpływem miłości siebie samej może zniszczyć to, na czym miało być zbudowane całe jej życie?


WSZYSTKO
reż. Gilles Renard, 25', fabuła  - with English subtitles Filmowa adaptacja noweli Jarosława Sokoła pod tym samym tytułem, tragikomedia o nieudanym życiu szarego obywatela naszego kraju, który po sprzedaniu wysłużonego samochodu, wbrew woli żony i w tajemnicy przed nią, postanowił raz w życiu zaszaleć.


SAMOTNOŚĆ KUCHARZA SZYBKICH ZAMÓWIEŃ
reż. Marcel Sawicki, 25', fabuła  - with English subtitles Młody Japończyk przyjeżdża do Los Angeles do pracy, ale na miejscu dowiaduje się, że firma, w której miał pracować, upadła. Mimo to decyduje się zostać i przetrwać. Zatrudnia się jako kucharz w japońskim klubie jazzowym. Zakochuje się w Meksykance, która nie mówi po angielsku. Odkrywa nietypową stronę miasta: bez plaż i palm czy drogich samochodów na bulwarach Beverly Hills.


Filmy prezentowane w ramach przeglądu filmów z programów: 30 minut i Pierwszy dokument.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share