kpb

Krótko mówiąc... po holendersku: Program I

KRÓTKO MÓWIĄC... PO HOLENDERSKU

PROGRAM I: CZAS I PRZEMIJANIE

Czas trwania pokazu: 70' 
Zegar tyka nieubłaganie, zmienia nasze postrzeganie rzeczywistości, zaciera ślady, tworzy rutyny, przyzwyczajenia, buduje i zniekształca wspomnienia, jest przyczyną starzenia, każe godzić się na przemijanie, na upływ czasu.

- ALLEDAAGS, reż. Elizabeth Rocha Salgado, 9’15’’, 2007, dokument 
Trzy osoby żyją w równoległych światach. Nigdy się nie spotkają, chociaż wszystkich bohaterów łączy miejsce.

- GARCIA LORCA ESTA VIVO?, reż. Eef de Graaf, 5’16’’, dokument
Eksperymentalny film zrealizowany na taśmie 8mm. Autorzy zdają się poszukiwać miejsc związanych z życiem i twórczością Lorki. Ale chodzi im raczej o oddanie pewnego nastroju, niż realizację rzetelnego śledztwa. 

- GODSBERG, reż. Fred Pelon, 17’, dokument
Wszędzie w Europie w czasie drugiej wojny światowej poza ofiarami nazizmu znalazło się także sporo jego zwolenników. Autor portretuje holenderską partię faszystowską i jej działania w perspektywie miejsca, które stanowiło jej ośrodek władzy. - SARAH ANN, reż. Pim Zwier, 9’, dokument
Analiza jednej sytuacji przedstawionej w trzech różniących się od siebie relacjach. Trudno uwierzyć, że o jednym wydarzeniu można opowiadać w tak rozmaity sposób. - CHARISMATIC FATES & VANISHING DATES, reż. Sara Rajaei, 3’18’’, eksperyment
Intrygujące losy i zapomniane daty. Odejście ważnych członków rodziny z perspektywy dziecka i z perspektywy dorosłego wspominającego dzieciństwo. 

- GREY MATTER, reż. Ina van Beek, 24’30’’, 2006, dokument
Przewrotna opowieść o absurdach życia na przykładzie codziennego zmagania się z rzeczywistością pensjonariuszy domu starców. 

- HAPPY END, reż. Karel Doing, 10’50’’, dokument
Czy życie może kończyć się happy endem? W Holandii jak najbardziej! 
Filmy prezentowane w ramach przeglądu Krótko mówiąc... po holendersku.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share