kpb

Filmy krótkometrażowe

SALVADOR | SALVADOR / HISTORIA DE UN MILAGRO COTIDIANO 
reż. Abdelatif Hwidar, Hiszpania 2007, 14'
W wagonie pociągu jadącego z Madrytu trwa dziecięca zabawa, w której uczestniczą wszyscy pasażerowie z wyjątkiem staruszka, który płacze ze wzruszenia... 

ŚPIĄCE MIASTOCIUDAD DORMIDA 
reż. Enrique Rodriguez, Moncho Fernández, Hiszpania 2005, 9'
Nowe miasto-sypialnia, czyste, ale opuszczone. Wydaje się, że maszyny działają tu bez niczyjej ingerencji; nieobecność ludzi jest niepokojąca. 

OBJAWIONY | EL APARECIDO
reż. Diego Agudo, Hiszpania 2001, 4'
Animacja o życiu i śmierci stworzona w oparciu o utwór La danza del terror z albumu El amor brujo jednego z najwybitniejszych kompozytorów hiszpańskich, Manuela de Falla.

NASZ CHLEB POWSZEDNI | EL PAN NUESTRO
reż. Aitor Merino Unzueta, Hiszpania 2007, 19'
Andres i Elena przybywają do Quito. Odbiera ich pewien mężczyzna, prowadzi do hotelu i nakazuje, by byli dyskretni. Elenę przepełnia niepokój, a Andres wie, że nie ma już odwrotu.
 
ŚLEPA KURA | LA GALLINA CIEGA 
reż. Isabel Herguera, Hiszpania 2005, 7'
Niewidomy gubi przypadkiem swojego psa-przewodnika. Samotny, w ciemnościach wielkiego miasta odkrywa, że jego siła tkwi w zgłębianiu własnej wrażliwości. 

NIC DO STRACENIANADA QUE PERDER 
reż. Rafa Russo, Hiszpania 2002, 21'
Pedro, młody taksówkarz, nigdy nie wyobrażał sobie, że zawiezienie na casting Niny, początkującej aktorki, okaże się dla niego tak niezapomnianym zdarzeniem. 

KARA | PENALTY 
reż. Ana Martínez, Hiszpania 2006, 12'
Kilka minut przed operacją 14-letnia Juli zamyka się w toalecie na sali operacyjnej wprawiając w zakłopotanie opiekującego się nią pielęgniarza. 

Pokaz w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Bookmark and Share