kpb

Baranki Dzieciom - marzec 2008

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


sobota i niedziela, 1 i 2 marca, godz. 10.00


KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU | PRINCESS AND THE PEA
reż. Mark Swan, USA 2002, 90’Ekranizacja przepięknej bajki Hansa Christiana Andersena pod tym samym tytułem.

Poszukiwania prawdziwej szlachetności doprowadzą mądrego kruka Sebastiana do tajemniczej starożytnej zagadki. Sebastian będzie musiał się dowiedzieć, jak małe ziarenka grochu mogą ocalić królestwo Corazion przed gniewem okrutnego Alfreda, królewskiego brata. Książę Otto, przyjaciel Sebastiana, szuka księżniczki swoich marzeń. Przebiera pośród wysoko urodzonych, acz rozpieszczonych panien, dopóki nie trafi na wychowywaną przez wieśniaków ze świńskiej farmy, szczerą i dobrą dziewczynę, która pokaże mu, czym jest prawdziwe piękno.

Głosów w filmie użyczyli: Mateusz Damięcki, Karolina Gruszka, Stanisław Brudny, Mariusz Benoit. Reżyserem polskiej wersji językowej jest Krzysztof Kołbasiuk. Piosenki wykonują aktorzy Teatru Roma. 


niedziela, 9 marca, godz. 10.00


CZARODZIEJSKI LAS | THE ELM CHANTED FOREST
reż. Milan Blazekovic, Jugosławia 1986, 84’Fantastyczny film animowany.

Malarz zasypia pod magicznym drzewem. Po przebudzeniu odkrywa, że posiada cudowną moc pozwalającą mu nie tylko wspaniale rysować, ale również porozumiewać się ze stworzeniami z lasu. Dar nie jest jednak przypadkowy. Bohater musi teraz pomóc leśnym zwierzętom, które znalazły się w niebezpiecznej sytuacji. Wraz z nimi stawia czoło złemu Kaktusowemu Królowi, planującemu zniszczyć magiczny las i jego mieszkańców.


niedziela, 16 marca, godz. 10.00


FRANKLIN I SKARB JEZIORA | FRANKLIN ET LE TRESOR DU LAC
reż. Dominique Monfery, Francja/Kanada 2006, 76’Sympatyczny żółwik Franklin stał się znany za sprawą bestsellerowej serii książek Paulette Bourgeois i Brendy Clark, które rozeszły się na całym świecie w ilości blisko 30 milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstał popularny serial animowany. Tym razem mały żółwik postanowił zawojować kina całego świata! Franklin i Skarb Jeziora Dominique'a Monféry'ego z pewnością spełni wszystkie nadzieje, które wiążą z nim małoletni miłośnicy mieszkańców Leśnej Doliny.

Babcia Franklina przypomina sobie, jak w dzieciństwie spędzonym nad Jeziorem Żółwi zakopała w ziemi kapsułę czasu z przedmiotami należącymi do członków jej rodziny w tym z tajemniczym rodzinnym talizmanem. Wkrótce wszyscy poza babcią zginęli w tragicznym wypadku, z czym biedaczka wciąż nie może się pogodzić. Kiedy babcia zapada na zagadkową chorobę, żółwiki dochodzą do wniosku, że moc amuletu z pewnością pomogłaby babci wrócić do zdrowia. Wspólnie organizują grupę poszukiwawczą, która ma wyprawić się nad Jezioro Żółwi.

W polskiej wersji językowej bohaterowie opowieści mówią głosami znanych i popularnych aktorów, m.in. Artura Barcisia (Tata Franklina), znanej z filmów Dlaczego nie! i Nigdy w życiu! Joanny Jabłczyńskiej (Franklin), występującej w jednej z głównych ról w serialu Na Wspólnej oraz kinowym szlagierze Ja wam pokażę! Grażyny Wolszczak, prezentera programu Idol - Maćka Rocka oraz wielu, wielu innych.

W filmie usłyszymy także piosenki w wykonaniu Małgorzaty Kożuchowskiej i Lidii Kopani - zwyciężczyni konkursu "Trendy" na festiwalu TOPtrendy 2006.


poniedziałek, 24 marca, godz. 10.00


SMOCZE WZGÓRZE | LA COLINA DEL DRAGON
reż. Angel Izquierdo, Hiszpania 2002, 80’Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2003
najlepszy film animowany
najlepsza piosenka - nominacja

Smocze Wzgórze
nawiązuje do najstarszych bajek o smokach i gnomach. Właśnie te bajki wprowadzają nas w magiczny świat pełen piękna i fantazji.

Smocze Wzgórze jest wspaniałym, magicznym miejscem otoczonym przez góry i lasy, zamieszkałym przez różne rodzaje smoków. Do Wzgórza przybywają jednak także ludzie z różnych wieków i różnych miejsc. Nikt tak naprawdę nie wie, jak się dostać na Smocze Wzgórze, a tylko jedna osoba wie, jak się z niego wydostać. Jest nią strażnik Ethelbert.

Jednym z przybyszy jest Septimus - czarny charakter, który dawno, dawno temu został na stale zamknięty w tym niezwykłym świecie. Septimus potrzebuje kogoś o niewinnym charakterze, aby pomógł mu uciec. W tym celu zwabia do krainy smoków Kevina, młodego chłopca o duszy marzyciela-rycerza...

Autorem tekstu do polskiej wersji językowej jest Bartosz Wierzbięta, znany choćby z genialnego tłumaczenia Shreka. W filmie usłyszymy tak znakomitych aktorów jak Krzysztof Kowalewski, Jerzy Kryszak, Edyta Jungowska, Małgorzata Foremniak. Tytułową, przebojową piosenkę zaśpiewa Edyta Górniak. 

Zapraszamy również do obejrzenia kontynuacji Smoczego wzgórza. Już za tydzień w ramach cyklu Baranki Dzieciom: MAGICZNA KOSTKA!


niedziela, 30 marca, godz. 10.00


MAGICZNA KOSTKA | CUBO MAGICO
reż. Angel Izquierdo, Hiszpania/Polska 2006, 80’Kontynuacja SMOCZEGO WZGÓRZA! Film ukazuje nowe przygody smoków i ludzi żyjących na Smoczym Wzgórzu. To oznacza kolejną dawkę baśniowych przygód w nowej oprawie muzycznej.

Odkąd zły czarownik Septimus i jego asystent zostali wygnani ze Smoczego Wzgórza, życie stało się ciche i spokojne. Jednakże Septimus i jego pomocnik Tristan znowu powracają na Wzgórze. Tym razem mają do dyspozycja tajną broń - magiczną kostkę, dziwny i niebezpieczny przedmiot o przerażającej sile. Mieszkańcy Smoczego Wzgórza i cały Wszechświat są teraz w poważnych tarapatach. Mały smok Elfy, jego dziadek - smok strażnik - oraz jego ziemski przyjaciel Kevin stoją u progu nowej fantastycznej przygody.

Głosów do polskiej wersji językowej użyczyli: Lucyna Malec-Majer (jako Elfy), Kajetan Lewandowski (jako Kevin), Edyta Jungowska, Małgorzata Foremniak, Julia Kołakowska, Artur Kaczmarski, Krzysztof Kowalewski (jako Ethelbert), Jerzy Kryszak (jako Septimus), Jarosław Boberek (jako Tristan).


Pokazy w ramach cyklu Baranki Dzieciom na wiosnę!

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share