kpb

Future Shorts: Sexy Shorts

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


Czas trwania pokazu: ok. 90'


1) NATAN
reż: Jonas Bergergård & Jonas Holmström / Szwecja / 2003 / 12'

Pierwszy dzień Natana w nowej pracy. Biuro zatrudnień wysłało go do baru z hamburgerami Viggo. Munir próbuje nauczyć go obsługi, ale Natan to istny słoń w składzie porcelany.
Film zdobył wiele nagród, m.in. Grand Prix na festiwalu Clermont Ferrand w 2004 r.


2) ELEPHANT GUN (Beirut)
reż: Alma Har’el / USA / 2007 / 4'30

Wąsata rozpusta i bałkańska ornamentyka w takt walca na ukulele i akordeon. Teledysk do piosenki Elephant Gun grupy Beirut. Alma Har'el łączy swoje różnorodne doświadczenia kulturalne z miłością do teatru w tętniącym życiem stylu, który jednoczy estetykę starego i nowego świata.


3) 50 YEARS AND A FEW PUSS KITTENS WISER
reż: Anastasia Kirillova / Wielka Brytania / 2007 / 9'

Historie par, które są małżeństwem od ponad 50 lat. W połowie dokument, w połowie wideoklip do utworu Twin Tub Twin King Creosote vs Tunng, łączący żywą akcję z animacją. Czarujący i bardzo pozytywnie nastrajający film o tym, jak związek może przetrwać ponad pół wieku. Pokazany na festiwalach New Music Shorts oraz BBC Electric Proms.


4) TOLYA
reż: Rodeon Brodsky / Izrael / 2007 / 9'

W Międzynarodowy Dzień Kobiet, podczas gdy jego koledzy dzwonią z życzeniami do swych ukochanych, Tolya pozostaje oniemiały telefonując do Natashy, swej żony. Jego bezzębne usta nie są w stanie wyartykułować nic poza gwiżdżącym mamrotaniem. Tolya jest gotów porzucić słowa, ale nie swe romantyczne przesłanie. Rodeon Brodsky to student Sam Spiegel Film & TV School w Jerozolimie.


5) MELODRAMAT
reż: Filip Marczewski / Polska / 2005 / 19'

Historia czternastoletniego chłopca, który dojrzewa emocjonalnie i seksualnie. Absorbuje go erotyczna fascynacja starszą siostrą, przyjaźń z dziewczynką z podwórka i skomplikowany związek z narzeczonym jego siostry. Wszyscy wokół szukają ciepła, czułości i przede wszystkim miłości. Filip Marczewski to student PWSFTiTV w Łodzi, syn reżysera Wojciecha Marczewskiego, Melodramat przyniósł mu wiele nagród w Polsce i za granicą.


6) SALT KISS
reż: Fellipe Gamarano Barbosa / Brazylia / 2006 / 18'

 

Na odosobnionej wysepce przy wybrzeżach Rio, beztroski 45-latek Rogério walczy, by jego niedawno zaręczony przyjaciel wrócił na dobrą drogę. Żwawa i wspaniale zagrana opowieść o dominującym hedoniście i jego idących na kompromisy przyjaciołach. Zaletą jest uzyskany efekt realizmu.
Zdobywca nagród na Rio de Janeiro IFF 2006 i Aspen Shortfest 2007, uczestnik konkursów na festiwalach w Sundance i Clermont Ferrand.


7) THE HUNGRY HEART
reż: Tom Shoval / Izrael / 2005 / 13'30

Nissim chce aby wróciła jego była dziewczyna, decyduje się więc na ostatni wysiłek. W popularnym radiowym show na żywo próbuje odzyskać miłość swojego życia. Niesamowita love story, ukazująca odmienne spojrzenie na kwestię intymności.
Zdobywca nagród na Hamptons International Film Festival 2006. Tom Shoval jest studentem Sam Spiegel Film & TV School w Jerozolimie.


8) ON S’EMBRASSE
reż: Pierre-Olivier Mornas / Francja / 2000 / 6'

Dziewczyna przybywa 10 minut za wcześnie na przesłuchanie. Gdy zapamiętanie tekstu przychodzi jej z trudem, zwraca się z prośbą do siedzącego w pobliżu mężczyzny... Piękna miniatura o utracie miłości i końcu tego, co było kiedyś. Pierre-Olivier Mornas jest z wykształcenia aktorem próbującym swych sił w reżyserii.


Filmy prezentowane w ramach cyklu Future Shorts oraz 5. Festiwalu Filmów o Miłości.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share