kpb

Brzdąc

tytuł oryginalny: The Kid

reżyseria: Charles Chaplin
aktorzy: Charles Chaplin, Jackie Coogan

czas trwania: 60 min.
produkcja: USA 1920
premiera: 2008-02-29

Pierwszy wielki filmowy sukces Charliego Chaplina, któremu na ekranie partneruje młodziutki Jackie Coogan. Wielu wielbicieli Chaplina uważa Brzdąca za jeden z najlepszych i najbardziej osobistych jego filmów.

Samotna matka zostawia noworodka na tylnym siedzeniu eleganckiego samochodu, licząc na to, że bogaci ludzie zapewnią maleństwu dostatnie wychowanie. Jednak samochód zostaje skradziony i złoczyńcy porzucają niemowlę w zaułku koło śmietnika. Dziecko znajduje włóczęga Charlie.

Film pełen bezbłędnych gagów, a równocześnie scen autentycznie przejmujących. Pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela kina.

Trudno nie zachwycić się Brzdącem, z jego staroświecką kombinacją patosu i humoru. Film stanowi kwintesencję chaplinowskiego stylu i prawdopodobnie w ciągu pięćdziesięciukilku minut jest w stanie przekonać nas o geniuszu Chaplina bardziej niż jakiekolwiek inne jego dzieło. Ten film uczynił Chaplina czołowym filmowcem w Hollywood, gwiazdą, która nie zgasła od prawie stu lat. John J. Puccio, Dvdtown.com

Film prezentowany w ramach Weekendów z Chaplinem.


TRAILER:


Bookmark and Share