kpb

Asian Shorts - program III: Mapping the city

ASIAN SHORTS
Program III: Mapping the city (45’)Zróżnicowany program prezentujący eksperymentalne formy filmowe ostatniej dekady. Szeroka tematyka tych utworów porusza charakterystyczne dla metropolii problemy, jednak służy tu nie tylko drążeniu tematyki egzystencjalnej, ale także eksplorowaniu i prezentacji samego Hongkongu.


TOMATO SCHOOL, reż. Benjamin Lam Ho-yin, 3’58”Projekt dotyczy możliwości stworzenia “architektury codzienności”, która należałaby do wszystkich. Uczestnicy wykonują na ulicy różne czynności, odgrywają je niczym aktorzy, przekształcając ulicę w scenę.


SHANGHAI AVANT LA PLUIE, reż. Ang Sookoon, Singapur, 4’34”Samotna wędrówka po ulicach staje się przyczyną ucieczki bohaterki w świat marzeń.


MY GOOD TIME, reż. Welby Chung, Hongkong, 3’31"Obserwacja miasta z okna podmiejskiego pociągu. Szyba, przez którą patrzymy pokryta jest rysunkami, przez co rzeczywistość nabiera zupełnie innego wymiaru.


MIND BLOSSOM, reż. Choi Lai-wan, Hongkong, 4’42”Próba redefinicji pojęcia szczęścia poprzez manipulację obrazów z życia codziennego


YOU CAN DO ANYTHING, reż. Poon Yick Sum, Hongkong, 4’18”Samotność bohaterki podkreślają surowe wnętrza i przestrzenie o prostej, linearnej kompozycji.


NAME OF WU MEI, reż. Kong Khong-chang, Hongkong, 16'Intrygująca opowieść na dwa głosy ilustrowana obrazami miasta. Film w nietypowy sposób opowiada o tym, co może przydarzyć się każdemu z nas w wielkim mieście.


TRAVELLING CITIES
, reż. Ernest Fung, Hongkong, 6’13“Kompilacja dzienników z podróży po wielu różnych miastach, które przed naszymi oczami zlewają się w jeden spójny obraz. Zdjęcia uzupełnione są odautorskim tekstem, dzięki czemu powstaje odrębna, miejska narracja.


Filmy prezentowane w ramach przeglądu ASIAN SHORTS.


ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share