kpb

Asian Shorts - program II: Filmy nagrodzone na ifva 2006 i 2007

ASIAN SHORTS
Program II: Filmy nagrodzone na ifva 2006 i 2007 (101’)Hong Kong Independent Short Film & Video Awards to festiwal organizowany przez Hong Kong Arts Centre, jego celem jest promocja niezależnych produkcji filmowych, nowych mediów oraz młodych twórców. Wielu doświadczonych i znanych dziś twórców, swoje pierwsze sukcesy odniosło właśnie na ifva.

W programie najlepsze filmy z jedenastej i dwunastej edycji festiwalu:


MEAT DAYS, reż. Joe Hsieh, Tajwan, 12’20”Przerażająca wizja świata, w którym kanibalizm jest normalnym sposobem odżywiania się ludzi, nie wzbudzającym żadnych moralnych rozterek. Główna bohaterka z poświęceniem zdobywa pożywienie dla swojej rodziny. Kiedy umiera jej mąż, kobieta staje wobec bardzo trudnej decyzji...


THE CHAMBER, reż. Yu Seock-hyun, Korea, 5’Człowiek w średnim wieku wchodzi do pustego pokoju. Z ciekawością zagląda do domku dla lalek, w którym - jak się okazuje – znajduje się tajemne przejście. Film nieodparcie narzucający skojarzenia z kafkowską wizją rzeczywistości.


VOUS VOUS SOUVIENS DE MOI?
, reż. Thunskal Pansittivorakul, Tajlandia, 14’Eksperyment, stanowiący próbę ilustracji tekstu opowiadania. Desperacka potrzeba miłości opowiedziana w niebanalny sposób, zilustrowana poetyckimi obrazami, dalekimi od typowych romansideł.


HAKKO-FERMENTATION, reż. Madoka Kumagai, Japonia, 28’Czarny humor przywodzący na myśl twórczość Louisa Bunuela czy Davida Lyncha. Główna bohaterka stara się być najlepszą żoną i matką, niestety mąż pozostaje obojętny na jej starania. Frustracja kobiety narasta, dopóki jej uwagi nie odwróci dziwny zapach unoszący się wokół jej własnego domu. 


MY 747, reż. Hou Chi-jan, Tajwan, 11’Ma na imię 747, jest człowiekiem, prawdopodobnie ma osiemdziesiąt lat - tak zaczyna się film, który opowiada o... skuterze. Jednoślady to najpopularniejszy środek transportu na Tajwanie, gdzie niejednokrotnie traktowane są z czcią i szacunkiem.


LIFE WITH HAPPINESS, reż. Lin Wan-Yu, Hsu Ya-Ting, Tajwan, 29’58”Sanatorium Losheng jest jedynym na Tajwanie miejscem, gdzie na pomoc mogą liczyć chorzy na trąd. W ciągu pięćdziesięciu lat życia w izolacji, kuracjusze przekształcili sanatorium w swój dom, który ma zostać zburzony na rzecz budowy nowej autostrady.


Filmy prezentowane w ramach przeglądu ASIAN SHORTS.


ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share