kpb

Korowód

tytuł oryginalny: Korowód

reżyseria: Jerzy Stuhr
aktorzy: Jan Frycz, Kamil Maćkowiak, Karolina Gorczyca, Katarzyna Maciąg, Matylda Baczyńska, Aleksandra Konieczna, Maciej Stuhr

czas trwania: 112 min.
produkcja: Polska 2007
premiera: 2007-11-09

(click HERE for English version)

FPF w Gdyni 2007
najlepszy scenariusz - Jerzy Stuhr

Najnowszy, długo oczekiwany film znakomitego aktora i reżysera, Jerzego Stuhra. Twórca Historii miłosnej, Tygodnia z życia mężczyzny, Dużego zwierzęcia i Pogody na jutro powraca na ekrany filmem, którym mierzy się ze współczesną polską rzeczywistością. 

Jerzy Stuhr obserwując rozgrywające się na oczach całej Polski widowisko z wyciąganymi z archiwów IPN-u teczkami, nakreślił zarys swojego kolejnego projektu. Korowód stał się głośny na długo przed swoim powstaniem. Choć nie jest „filmem o lustracji” wzbudził duże kontrowersje już na etapie scenariusza. Stało się to m.in. przyczyną opóźnienia terminu rozpoczęcia zdjęć i wycofania się z koprodukcji filmu przez TVP S.A.

W korowodzie ekranowych zdarzeń splatają się losy kilkunastu postaci...

Opowieść rozpoczyna przypadkowe spotkanie w pociągowym przedziale. Lawirujący przez życie student Bartek zainteresuje się porzuconą przez tajemniczego podróżnego komórką. Odebranie pierwszego telefonu rozpocznie serię dziwnych zdarzeń, w które wplątani zostaną nieznający się dotychczas ludzie - żona i córka pasażera, dziewczyna Bartka, od której znacznie się oddalił, nowo poznana Ula, do której chłopak chyba czuje coś więcej.
Każde z nich ma coś na sumieniu, każde pragnie własnego szczęścia bojąc się, że prawda może je w jakiś sposób zrujnować... Korowód opowiada przede wszystkim o miłości, która musi zmierzyć się z kłamstwem, zdradą i wątpliwościami.

W filmie występują m.in. Jan Frycz, Kamil Maćkowiak, Karolina Gorczyca, Katarzyna Maciąg, Matylda Baczyńska, Aleksandra Konieczna i Maciej Stuhr.


Oficjalna strona filmu: www.korowod-film.pl

Film prezentowany w ramach cyklu Polskie kino po angielsku.


TRAILER:

Bookmark and Share