kpb

Franklin i skarb jeziora

tytuł oryginalny: Franklin et le trésor du lac

reżyseria: Dominique Monféry

czas trwania: 76 min.
produkcja: Kanada/Francja 2006
premiera: 2007-06-15

Sympatyczny żółwik Franklin stał się znany za sprawą bestsellerowej serii książek Paulette Bourgeois i Brendy Clark, które rozeszły się na całym świecie w ilości blisko 30 milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstał popularny serial animowany. Tym razem mały żółwik postanowił zawojować kina całego świata! Franklin i Skarb Jeziora Dominique'a Monféry'ego z pewnością spełni wszystkie nadzieje, które wiążą z nim małoletni miłośnicy mieszkańców Leśnej Doliny.

Babcia Franklina przypomina sobie, jak w dzieciństwie spędzonym nad Jeziorem Żółwi zakopała w ziemi kapsułę czasu z przedmiotami należącymi do członków jej rodziny w tym z tajemniczym rodzinnym talizmanem. Wkrótce wszyscy poza babcią zginęli w tragicznym wypadku, z czym biedaczka wciąż nie może się pogodzić. Kiedy babcia zapada na zagadkową chorobę, żółwiki dochodzą do wniosku, że moc amuletu z pewnością pomogłaby babci wrócić do zdrowia. Wspólnie organizują grupę poszukiwawczą, która ma wyprawić się nad Jezioro Żółwi.

W polskiej wersji językowej bohaterowie opowieści mówią głosami znanych i popularnych aktorów, m.in. Artura Barcisia (Tata Franklina), znanej z filmów Dlaczego nie! i Nigdy w życiu! Joanny Jabłczyńskiej (Franklin), występującej w jednej z głównych ról w serialu Na Wspólnej oraz kinowym szlagierze Ja wam pokażę! Grażyny Wolszczak, prezentera programu Idol - Maćka Rocka oraz wielu, wielu innych.

W filmie usłyszymy także piosenki w wykonaniu Małgorzaty Kożuchowskiej i Lidii Kopani - zwyciężczyni konkursu "Trendy" na festiwalu TOPtrendy 2006.

Film prezentowany w cyklu Baranki Dzieciom.


TRAILER (w polskiej wersji językowej):

Bookmark and Share