kpb

Malowany welon

tytuł oryginalny: The Painted Veil

reżyseria: John Curran
aktorzy: Naomi Watts, Edward Norton

czas trwania: 125 min.
produkcja: USA 2006
premiera: 2007-05-18

Złote Globy 2007 - najlepsza muzyka: Alexandre Desplat

Melodramat z Naomi Watts i Edwardem Nortonem nakręcony w niezwykłych plenerach Chin. Film jest drugą ekranizacją klasycznej powieści Williama Somerseta Maughama (pierwszą, z udziałem Grety Garbo, zrealizował w 1934 roku Ryszard Bolesławski).
 
Lata 20. ubiegłego wieku. Kitty (Naomi Watts) pochodzi z klasy wyższej londyńskiej socjety i zbliża się do wieku, w którym dobrze urodzona i wychowana panienka powinna wyjść za mąż. Znudzona mieszczańskim życiem, w poszukiwaniu przygody wiąże się z lekarzem bakteriologiem, Walterem Fane, który prowadzi badania w odległym Szanghaju.

W tym dziwnym i obcym dla nich mieście młode małżeństwo chętnie wchodzi do towarzystwa brytyjskiej arystokracji, której przewodzi angielski vice konsul Charles Townsend (Liev Schreiber).

Gdy Walter oddaje się z pasją swej pracy, jego żona wdaje się w romans z konsulem. Kiedy zdrada wychodzi na jaw, lekarz w akcie zemsty przyjmuje posadę w odległej wiosce, spustoszonej przez śmiertelną epidemię cholery i zmusza Kitty do wspólnej podróży.

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 9: Samotnie i w duecie.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share