kpb

Pinokio, przygoda w przyszłości

tytuł oryginalny: Pinocchio 3000

reżyseria: Daniel Robichaud

czas trwania: 80 min.
produkcja: Kanada/Francja/Hiszpania 2004
premiera: 2006-02-24

Pinokio, przygoda w przyszłości to przygody małego robota, którego największym życzeniem jest stać się prawdziwym chłopcem. Sfilmowany w animacji 3D film jest futurystyczną wersją klasycznej powieści Carla Collodiego o wspaniałym wynalazcy Geppetto i jego lalce o imieniu Pinokio.

Jest rok 3000. W supernowoczesnym mieście Szlambowicach mieszka słynny wynalazca Geppetto. Wynalazł już dziesiątki urządzeń i robotów. Wciąż jednak czegoś mu brakuje. Bardzo chciałby mieć syna.

Przy pomocy asystenta cyberpingwina Stefana i holograficznej wróżki Cyberynki, Geppetto stwarza Pinokia - prototyp robota, dzięki miniprocesorowi PK3, wyposażonego w emocje. Pinokio potrafi się śmiać, rozmawiać, tańczyć i śpiewać. Zanim jednak dostanie serce i stanie się prawdziwym chłopcem, Cyberynka nalega, by Pinokio sam nauczył się odróżniać dobro od zła.

Tymczasem technokratyczny, głodny władzy burmistrz Szlambowic szalenie zazdrości Geppettowi Pinokia. Jest także zazdrosny o przyjaźń robota z jego ukochaną córką, Marleną. W końcu Szlamboli wymyśla tajny plan. Pragnie zmienić wszystkie dzieci w roboty i manipuluje Pinokiem tak, by ten pomógł mu w realizacji planu...

Pinokiu głosu udzieliła Małgorzata Kożuchowska.

Film prezentowany w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share