kpb

11:14

tytuł oryginalny: 11:14

reżyseria: Greg Marcks
aktorzy: Hilary Swank, Patrick Swayze, Barbara Hershey, Ben Foster, Henry Thomas, Rachael Leigh Cook

czas trwania: 85 min.
produkcja: USA/Kanada 2003
premiera: 2005-04-09

Z pozoru odległe historie układają się w ciąg zdarzeń zbiegających się w jeden wieczór o 11:14. Pięciu różnych bohaterów, pięć różnych opowieści nakładają się na siebie ukazując jeden wypadek, jedno oszustwo, jedno morderstwo.

Senne przedmieścia Middleton, godzina 11:14.

Na autostradzie pijany kierowca Jack (Henry Thomas) potrąca samochodem młodego człowieka... W lokalnym sklepie dochodzi do strzelaniny. Ranna sprzedawczyni Buzzy (Hilary Swank) zostaje aresztowana. W tym samym czasie na lokalnym cmentarzu nadopiekuńczy ojciec Frank (Patrick Swayze) próbuje zatuszować zbrodnię, której nie popełniono. W pobliżu trzech znudzonych nastolatków, Eddie, Kevin i Duffy rozbija się po ulicach starym vanem popijając piwo, rzucając puszkami i sikając na przejeżdżające samochody. Tego samego wieczoru, seksowna i niebezpieczna Cheri (Rachel Leigh Cook) próbuje wrobić swego chłopaka w morderstwo...

Efektowna mieszanka thrillera i czarnej komedii w wykonaniu debiutanta Grega Marcksa.

Występują Hilary Swank (Nie czas na łzy, Za wszelką cenę), Patrick Swayze (Donnie Darko, Dirty Dancing), Barbara Hershey (Śniadanie mistrzów, Portret damy) i Ben Foster (3:10 do Yumy, 30 dni mroku).

Film prezentowany w ramach przeglądu
Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5: 33 sceny, 21 gramów, 9 songs - czyli wszystko jest liczbą.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share