kpb

Po drugiej stronie łóżka

tytuł oryginalny: El otro lado de la cama

reżyseria: Emilio Martínez Lázaro
aktorzy: Paz Vega, Ernesto Alterio, Natalia Verbeke, Guillermo Toledo, Alberto San Juan, María Esteve

czas trwania: 104 min.
produkcja: Hiszpania 2002
premiera: 2004-03-19

Nagroda Goya za najlepszy dźwięk i 5 nominacji, za najlepszy film, reżyserię, debiut aktorski (Guillermo Toledo) i role drugoplanowe (Alberto San Juan i María Esteve)

Pełna uroku hiszpańska komedia muzyczna. Po drugiej stronie łóżka opowiada historię dwóch par i ich przyjaciół. Wszyscy oni szukają miłości i, zdaje się, znajdują ją zbyt często. Prowadzi to do ciągłych kłamstw, niekończącego się oszukiwania i spontanicznego łączenia się w pary.

Javier (Ernesto Alterio) i Sonia (Paz Vega) są parą z długoletnim stażem. Ich życie wydaje się perfekcyjne. Z kolei najlepszy kumpel Javiera - Pedro (Guillermo Toledo) i jego dziewczyna Paula (Natalia Verbeke) są ze sobą niezbyt długo, a właściwie byli ze sobą, bo właśnie się rozchodzą. Paula zakochała się w innym facecie. Opuszczony Pedro, ze złamanym sercem, postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się kim jest ten, który odebrał mu kobietę. Pedro nie domyśla się nawet, że jego rywalem jest nikt inny jak jego najlepszy kumpel - Javier.

I tak zaczyna się seria zabawnych intryg rodem z klasycznej farsy, połączonych jednak z dylematami na temat współczesnego związku. W fabułę zaangażowanych jest nie tylko czworo wymienionych bohaterów. Są jeszcze: Rafa (Alberto San Juan) - kumpel Javiera i Pedra, który jest przesadnie wesołkowatym i eksponującym swój wizerunek macho (w rzeczywistości maskującym zranione serce i wielką niepewność); jest Pilar (Maria Esteve) zapamiętała romantyczka, która szuka miłości w złych miejscach; jest wreszcie Sagaz (Ramon Barea) postrzelony prywatny detektyw, który ma obsesję spiskowej teorii dziejów i spiskowców szuka za każdym rogiem.

Partnerzy wciąż się zmieniają i zamieniają, szukają się, ukrywają, oszukują wzajemnie. Jednym słowem udowadniają, że nigdy nie wiesz kto za chwilę może znaleźć się po drugiej stronie łóżka.

Film prezentowany w ramach cyklu
Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 1: Co nas kręci, co nas podnieca.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share