kpb

Kill Bill: Vol. 1

tytuł oryginalny: Kill Bill: Volume I

reżyseria: Quentin Tarantino
aktorzy: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu, Daryl Hannah

czas trwania: 111 min.
produkcja: USA 2003
premiera: 2003-10-17

Po czterech latach w roli śpiącej królewny, nic nie wiedziałam o moich wrogach: czy są słabi, czy silni i gdzie się kryją. Jednak była mi pisana przez Boga słodycz zemsty. Ja, która nic nie wiedziałam, wiedziałam jedno: Tak, jak Bóg stworzył małe zielone jabłuszka, tak ja zabiję Billa. Panna Młoda

Kill Bill składa się z dwóch części, które wspólnie składają się w jedną, halucynogenną całość.

Film jest hołdem złożonym ukochanym gatunkom filmowym Quentina Tarantino: spaghetti westernom, chińskim filmom sztuki walki, japońskim filmom samurajskim oraz anime, które reanimował nadając im nową formę.

Sam Tarantino twierdzi, że aby stworzyć Kill Bill musiał wycisnąć z siebie wszystkie soki , jakie wyssał z kina klasy C w ciągu ostatnich 35 lat.

Panna Młoda, płatna zabójczyni, postanawia wycofać się z branży. W czasie własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa - szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ran dziewczyna na pięć lat zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na tych, którzy z zimną krwią chcieli zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po kolei eliminuje członków swojego byłego gangu, Billa pozostawiając sobie "na deser".

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 3 - Szaleństwa Tarantino kontra niepokoje Lyncha.


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share