kpb

Requiem dla snu

tytuł oryginalny: Requiem for a Dream

reżyseria: Darren Aronofsky
aktorzy: Jared Leto, Ellen Burstyn, Jennifer Connelly, Marlon Wayans

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA 2000
premiera: 2001-03-16

Wstrząsający i emocjonalnie druzgocący film Darrena Aronofsky'ego, twórcy Pi i Źródła. Niewątpliwie jedno z największych filmowych wydarzeń przełomu stuleci. 

Requiem dla snu opowiada historię czterech bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od rzeczywistości.

Requiem dla snu, filmowa adaptacja powieści Huberta Selby Jr., to dantejska wyprawa czwórki bohaterów do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Aronofsky ukazuje wzloty i upadki ludzi rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje pragnienia w dzisiejszym Brooklynie. Jednak nadzieje bohaterów na odmianę w ich życiu to marzenia, które nie maja szans się ziścić. Nie mogąc poradzić sobie z otaczającym ich światem, uciekają od rzeczywistości w uzależnienia, jak narkotyki, słodycze, telewizja czy papierosy.

Darren Aronofsky o swoim filmie: Historia opowiedziana w Requiem dla snu jest ponadczasowa. Bycie uzależnionym towarzyszyło człowiekowi, odkąd pojawił się na ziemi. Dlatego akcja filmu nie dzieje się w żadnym konkretnym czasie. To opowieść o ludziach, którzy skaczą z samolotu i nagle - pomiędzy niebem a ziemią uświadamiają sobie, że nie mają spadochronów. Film opowiada o ich drodze w dół - do momentu kiedy ich ciała uderzają o ziemię.

Oficjalna strona filmu: www.gutekfilm.com.pl/requiem-dla-snu

Film prezentowany w cyklu Wakacyjny Przegląd Filmowy: Letnie Tanie Kinobranie.


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share