kpb

Million Dollar Hotel

tytuł oryginalny: The Million Dollar Hotel

reżyseria: Wim Wenders
aktorzy: Jimmy Smits, Jeremy Davies, Milla Jovovich, Mel Gibson

czas trwania: 122 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania/Niemcy 2000
premiera: 2000-05-26

MFF w Berlinie 2000
Srebrny Niedźwiedź - Nagroda Jury

Słynny film Wima Wendersa (Paris Texas, Niebo nad Berlinem) z niezwykłą ścieżką dźwiękową U2.

Grupa nietypowych wyrzutków społecznych oraz ludzi nieprzystosowanych do życia w realnym świecie mieszka w centrum Los Angeles, podłym miejscu zwanym Million Dollar Hotel. Ich historia widziana jest oczami Tom Toma (Jeremy Davis), młodego, nieco zdziecinniałego mężczyzny. Tom Tom zakochuje się w Eloise (Milla Jovovich), upadłym aniele ulicy. W miarę jak ich związek rozkwita, Million Dollar Hotel staje się sceną policyjnego dochodzenia.

Jeden z mieszkańców hotelu, sympatyczny narkoman Izzy, kończy swoje życie w dość przerażający sposób - spada z dachu ... a może zostaje z niego zepchnięty? Podczas prowadzonego śledztwa okazuje się, że był on synem potentata mediów i multimilionera. Wszyscy mieszkańcy M.D.H. stają się podejrzanymi. Dochodzenie prowadzone jest przez nieugiętego agenta FBI, detektywa Skinnera (Mel Gibson). W miarę postępowania śledztwa Skinnera, granice między samobójstwem a morderstwem, rozsądkiem a szaleństwem znacznie się zacierają.

Million Dollar Hotel umieszczony jest w poetyckiej rzeczywistości śródmieścia Los Angeles, gdzie zaciera się granica między rzeczywistością a fikcją.

Million Dollar Hotel był także pokazywany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 4: Dzikość serca i inne namiętności.

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5: 33 sceny, 21 gramów, 9 songs - czyli wszystko jest liczbą.


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share