kpb

Ratunku! Jestem rybką!

tytuł oryginalny: Hjelp, jeg er en fisk

reżyseria: Michael Hegner, Stefan Fjeldmark

czas trwania: 72 min.
produkcja: Dania/Niemcy/Norwegia 2000
premiera: 2001-08-31

Wspaniała animowana historia o trójce dzieci, którym udało się zajrzeć w głąb podwodnego świata, przeżyć niezapomniane przygody i na własnej skórze doświadczyć, jak to jest być... rybką.

Dzieci zobaczą w nim fantastyczną opowieść o przyjaźni i życiu na dnie morza, nie tak różnym od tego na lądzie. Natomiast dorośli zobaczą wspaniałą satyrę na relacje międzyludzkie, karykaturę nas samych w... rybich oczach.

Czasami, kiedy dzieci nie posłuchają starszych, zdarza się im coś bardziej niezwykłego niż klaps za karę. Dwóch chłopców i mała dziewczynka zostają sami pod opieką despotycznej ciotki. Na szczęście, ciotka zasypia opowiadając małej Stelli bajkę na dobranoc. Droga wolna! Fly, Stella i ich grubiutki kuzyn Chuck wybierają się na ryby. Przypadkowo dostają się do niezwykłego laboratorium i poznają zwariowanego profesora Mac Krilla, który - aby rozwiązać problem przeludnienia na Ziemi - wymyślił tajemniczą miksturę, pozwalającą ludziom przemienić się w ryby i żyć na dnie morza...

Mała Stella wypija przez pomyłkę czarodziejski napój i zamienia się w uroczą rozgwiazdę. Fly, również przez pomyłkę, wrzuca ją do morza. Kiedy zdaje sobie sprawę, że stracił siostrę być może na zawsze, wypływa z kuzynem i profesorem na wzburzone morze żeby ją odnaleźć. Zdesperowany wypija miksturę i sam przeistacza się w inteligentną i sympatyczną rybkę. Chuck podąża za nim, jako... meduza. Mają 48 godzin, aby znaleźć siostrę i wypić antidotum, które pozwoli im wrócić do ludzkiego kształtu.

Swoich głosów w filmie użyczyli: oraz: Grzegorz Wons, Marian Opania, Sylwester Maciejewski, Andrzej Blumenfeld, Andrzej Ferenc, Dorota Landowska i Stanisława Celińska.

Film prezentowany w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share