kpb

Zima z bajkami retro - zestaw bajek


info: Baranki Dzieciom

Zestaw pięciu bajek o zimowych przygodach animowanych ulubieńców wszystkich dzieci. Mali widzowie wraz z Reksiem pomogą głodującym ptakom i spróbują swoich sił na łyżwach, a Bolek i Lolek wyruszą na poszukiwanie Yeti.

ODCINKI:
NA TROPACH YETI
(Lechosław Marszałek) PL 1968, 9'
Fantazja Bolka i Lolka przenosi ich w śnieżne Himalaje. Tajemniczy yeti ratuje ich kilka razy z opresji. Chłopcy zdobywają Mt. Everest.

WYŚCIG DO BIEGUNA
(Bronisław Zeman) PL 1968, 10'
Bolek dryfuje na krze do bieguna północnego. Na biegunie łamie się pod nim kra i wyłania się wieżyczka okrętu podwodnego, Lolek zaprasza do jego wnętrza.

WYŚCIG RENÓW
(Bronisław Zeman) PL 1984, 10'
Bolek i Lolek w Finlandii. Chłopcy biorą udział w wyścigu reniferów i dzięki dowcipnemu pomysłowi wygrywają konkurs z dorosłymi mężczyznami.

REKSIO ŁYŻWIARZ
(Józef Ćwiertnia) PL 1981, 10'
Reksio i chłopiec wybierają się na łyżwy. Mają tylko jedną parę łyżew, więc każdy ślizga się tylko na jednej łyżwie.Nagle lód pęka i chłopiec wpada do wody. Reksio z najwyższym trudem ratuje chłopca przed utonięciem.

REKSIOWA ZIMA
(Romuald Kłys) PL 1981, 9'
Podczas mroźnej zimy Reksio pomaga przetrwać głodującym ptakom. Na wiosnę odpłacą się mu pięknym śpiewem.



WARSZTATY TEATRALNE (czas trwania: 45')
Warsztaty poprowadzi Bartłomiej Banaś - Absolwent Studiów Podyplomowych Pedagogika Teatru współorganizowanych przez Instytut Teatralny i Uniwersytet Warszawski, twórca audiodeskrypcji do spektakli teatralnych, prowadzący warsztaty teatralne dla wszystkich grup wiekowych, organizator i uczestnik projektów artystycznych i performatywnych z doświadczeniem w prowadzeniu grup teatralnych i reżyserii spektakli. Na co dzień Koordynator Pracy Artystycznej Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, prywatnie fanatyczny odbiorca kultury w każdej formie.

Prezentowany w ramach: Baranki Dzieciom.