kpb

Mój syn Ezra

tytuł oryginalny: Ezra

reżyseria: Tony Goldwyn
aktorzy: Bobby Cannavale, Robert De Niro, Rose Byrne, Whoopi Goldberg, Vera Farmiga

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA 2024
premiera: 2024-06-21
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto. Dwukrotny laureat Oscara Robert de Niro na czele gwiazdorskiej obsady w komedii o szalonej podróży, która zbliży do siebie całą rodzinę.

Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Po rozwodzie znów mieszka z ojcem i bez większych sukcesów próbuje przebić się w świecie komedii. Z byłą żoną drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić.

Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że inność Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

| Comedian Max co-parents autistic son Ezra with ex-wife Jenna. Faced with crucial decisions about Ezra's future, Max and Ezra go on a life-changing cross-country road trip.


Wcześniej w ramach cyklu Baranki w Pieluchach.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share