kpb

Bigger Than Us

tytuł oryginalny: Bigger Than Us

reżyseria: Flore Vasseur
aktorzy: Melati Wijsen, Mary Finn, Xiuhtezcatl Martinez, Mohamad Al Jounde

czas trwania: 95 min.
produkcja: Francja 2021
napisy: polskie
with Polish subtitles

Od sześciu lat Melati (18 lat) walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat.


Nastolatkowie i młodzi ludzie na całym świecie walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. Walczą o godność. Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i troszczą się o innych. O Ziemię. To oni dokonują zmian.


Melati podróżuje po całym świecie, żeby ich spotkać. Chce zrozumieć, jak się nie poddawać i dalej robić swoje. Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów w górach Kolorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam cudowny świat, gdzie rządzą odwaga i radość, gdzie ludzie poświęcają się wyższym celom. W czasach, kiedy wydaje się, że wszystko się rozpada, ci młodzi ludzie pokazują nam, jak żyć. Pokazują nam, co to znaczy być na tym świecie.

 

| Melati Wijsen travels the world to meet young activists who have already helped the world with their perseverance and selflessness.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share