kpb

Zestaw ukraińskich animacji

tytuł oryginalny: Zestaw animacji

reżyseria: varia

czas trwania: 80 min.
produkcja: Ukraina 2020-2021

info: Ukraina! 6. Festiwal Filmowy

ZESTAW ANIMACJI - czas trwania: 80’

 

CATnBAT- EWOLUCJA
(Saszko Danyłenko, Waleryj Lifirenko) UA 2021

Kot i Nietoperz to najlepsi przyjaciele. Każdego dnia oglądają telewizje i zainspirowani tym co widzą, chodzą robić głupoty. Każda opowieść o nich odsłania bolesną prawdę o ludzkiej naturze.

 

DOŁĄCZONO MOST DO MIASTA
(Kłym Kłymczuk) UA 2021

Dawno temu dołączono do miasta niewielki most. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale most dobrze pamięta stare czasy i opowiada o nich.

 

EMPATIA
(Marija Saptowa) UA 2020

Młody mężczyzna nosi na swojej głowie zrujnowany, ceglany budynek. Zmuszony jest żyć w społeczeństwie, gdzie posiadanie na swojej głowie ruin jest zabronione. Starannie chowa swój defekt z pomocą wysokiego kapelusza, jednak pewnego dnia jego sekret zostaje ujawniony, a ruinom grozi wyburzenie.

 

GŁĘBOKA WODA
(Anna Dudok) UA 2020

Samotna, pulchna rusałka uwielbia za pomocą magii podglądać ludzi przez wodociągi.  Pewnego razu zakochuje się w mężczyźnie i upojona namiętnością pojawia się u niego w mieszkaniu, by zaspokoić swoje niepohamowane żądze.

 

JUŻ DAWNO CHCIAŁEM LATAĆ
(Elina Pupina, Mykyta Żurawlow) UA 2021

Wanja rośnie w prawdziwej, kochającej się rodzinie. Ma wsparcie, opiekę i ciepło. Od dziecka marzył o locie w kosmos i w końcu pojawia się taka możliwość!

 

NIEPOTRZEBNE RZECZY
(Dmytro Lisenbrat) UA 2020

Czy w niedalekiej przyszłości roboty będą miały zwierzątka domowe? Czy będą nimi ludzie? Czy staną się przyjaciółmi i co z tego wyniknie? Miłość do ludzi nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie.

 

ODPOWIEDZIALNY BOHATER
(Roman Łysenko) UA 2021

Z wielką siłą wiąże się wielka odpowiedzialność. Tragikomiczna opowieść o superbohaterze inspirowana nieco naiwnymi, ale czarującymi filmami o Supermanie z lat 70. i 80.

 

PAPIER-M CHÉ
(Anastasija Felilejewa) UA 2021

Jak warstwy papieru-mâché wzmacniają kruchą formę, tak praca nad filmami, sama w sobie, formuje reżysera. Film dedykowany uważnemu nauczycielowi i znakomitemu lalkarzowi, Ołehowi Pedanu.

 

TEMPERATURA BŁYSKÓW
(Ołena Riznyczenko) UA 2020

Animacja krótkometrażowa o przemocy domowej. Okrutna „pandemia w pandemii”, czyli przemoc domowa, to problem, którego wiele z osób nie umie zrozumieć. Film zachęca do pomocy ofiarom, empatii i zrozumienia ich sytuacji.

 

TYGRYS WĘDRUJE OBOK
(Anastasija Falilejewa) UA 2021

Ponure myśli ogarniają Kacumi. Dziewczyna widzi niesamowite znaki, które pokazują, że jej życie jest w punkcie bez powrotu. Ośmiela się podjąć desperacki krok – popełnić samobójstwo. W tym momencie pojawia się mistyczny Tygrys. Czy uda mu się uratować Kacumi? 

 


WOJNA, KTÓRA ZMIENIŁA RONDO
(Olha Hawryłowa) UA 2020

Rondo to przepiękne, spokojne i szczęśliwe miasto, w którym niespodziewanie pojawia się Wojna. Nie ma ona serca i nie rozumie żadnego języka. Jedyne czego chce to zniszczyć Rondo i jego mieszkańców. Główni bohaterzy filmu to szklany chłopczyk Danko i jego przyjaciele: papierowy ptaszek o imieniu Zirka i pies Fabian, którzy decydują się stanąć na czele walki ze złem.

Historia o Rondzie i Wojnie to animowana rozmowa z dziećmi o wojnie, wykorzystująca dynamiczny, wizualny język. Film stara się zrozumieć bieg zdarzeń i znaleźć konstruktywny sposób rozwiązania problemów. Animacja została stworzona na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa pracowni Art Studio Agrafka.  

 

 

Wcześniej w ramach Ukraina! 6. Festiwal Filmowy.
 
 

Bookmark and Share