kpb

Nie dojechać nigdy (Never arrive, ever)

tytuł oryginalny: Nie dojechać nigdy

reżyseria: Bartosz Lisek
aktorzy: Piotr Strzeżysz

czas trwania: 61 min.
produkcja: Polska 2017
premiera: 2021-04-27
język: polski
napisy: angielskie, hiszpańskie
in Polish with English or Spanish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

Adrenalinium 2017: Grand Prix,
MEDIATRAVEL 2017: Wyróżnienie
Festival de Cine Verde de Barichara FESTIVER, 2018: Zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Filmów Pełnometrażowych


Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.


Filmowa opowieść o życiu Piotra Strzeżysza - współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie ze swoim jednośladem. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", zmartwienia mamy, góry, koty i przemożna chęć niedojechania do celu – to wszystko składa się na obraz fascynującej podróży, która, jak mówi sam bohater, zaczęła się już w momencie jego narodzin.


Nie dojechać nigdy to prezentowany na niezliczonych festiwalach filmowych i podróżniczych portret Piotra Strzeżysza – ikony rowerowych podróży, którego wyprawy rozpalają wyobraźnię wszystkich fanów dwóch kółek. Zrealizowane przez Bartosza Liska Nie dojechać nigdy zawiera wiele archiwalnych materiałów, nakręconych przez samego bohatera, w których prezentuje on odwiedzane zakątki świata oraz opowiada o swojej życiowej filozofii. Kamera filmowa pojawia się również w prywatnej przestrzeni podróżnika - w jego rodzinnym domu, gdzie widzowie są świadkami swobodnych rozmów z matką.

 

Na platformie e-kinopodbaranami.pl w sekcji Materiały dodatkowe, pod opisem filmu, dostępna jest rejestracja spotkania z bohaterem, Piotrem Strzeżyszem i reżyserem filmu, Bartoszem Liskiem. Prowadzi Piotr Peszko, autor Podkastu rowerowego.


| We invite all English-speaking bike lovers to see Never Arrive, Ever – a documentary about Piotr Strzeżysz, a „cycling nomad” who has been travelling the world on his bike for over two decades. The film is available (with English as well as Spanish subtitles) on our VOD platform: e-kinopodbaranami.pl.


Never Arrive, Ever  is a story about Piotr Strzeżysz - who spends his life travelling on his bike. Solitary nights in uninhabited lands, interacting with ghosts, countless encounters with "others", apprehension on the mother’s part, mountains, cats and unrelenting desire for not reaching the destination point - all this comprises a fascinating journey having its beginnings, as indicated by the protagonist, at the very moment of his birth.


The film Never Arrive, Ever  is available online on e-kinopodbaranami.pl.

The film is available with English and Spanish subtitles.

 

 

Wcześniej w ramach Nie dojechać nigdy - premierowy pokaz w E-Kinie Pod Baranami i spotkanie online z bohaterem i reżyserem filmu


ZWIASTUN:

Bookmark and Share