kpb

Slalom

tytuł oryginalny: Slalom

reżyseria: Charlène Favier
aktorzy: Noee Abita, Jérémie Renier, Marie Denarnaud

czas trwania: 92 min.
produkcja: Francja 2020
premiera: 2021-04-09
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl


Cannes 2020: Oficjalna selekcja Festiwalu
Europejska Nagroda Filmowa 2020: Nagroda uczelni filmowych (nominacja)
MFF Tallin Black Nights 2020: Nagroda “Just Film”
MFF Vallaloid 2020: Najlepszy film (nominacja)15 letnia Lyz zostaje przyjęta do elitarnego klubu narciarskiego, którego celem jest szkolenie przyszłych profesjonalnych sportowców. Choć brak jej doświadczenia, Fred - trener i były mistrz, postanawia uczynić z niej gwiazdę. Pod jego wpływem Lyz będzie musiała znieść więcej niż fizyczną i emocjonalną presję treningu.


W rolach głównych Noee Abita (Ava) i Jérémie Renier (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, Podwójny kochanek).


Reżyserka filmu, Charlene Favier, urodziła się w 1985 roku w Val d’Isère. Ze względu na miejsce w którym dorastała, od dziecka była związana ze sportem i nartami. W wieku 18 lat porzuciła karierę sportową na rzecz swoich największych pasji, czyli: podróży, teatru i kina. Wyjechała do Londynu, gdzie studiowała aktorstwo w szkole Jacques’a Le Coqa, a następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła reżyserię w Astoria Studio w Nowym Jorku. Favier napisała, wyreżyserowała i wyprodukowała kilka filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, w tym Free Fall (2011), Omessa (2015) i Odol Gorri (2018), który został nominowany do Cezara w kategorii najlepszy film krótkometrażowy. Slalom to pełnometrażowy debiut reżyserki.


| Under the guidance of a strict ex champion, a promising 15 year old girl trains as a professional skiing star.Will she be able to endure the physical and emotional pressures?ZWIASTUN:

Bookmark and Share