kpb

Judy

tytuł oryginalny: Judy

reżyseria: Rupert Goold
aktorzy: Renée Zellweger, Finn Wittrock, Rufus Sewell

czas trwania: 118 min.
produkcja: Wielka Brytania 2019
premiera: 2020-01-03
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Oscary 2020: najlepsza aktorka (Renée Zellweger)
Oscary 2020: najlepsza charakteryzacja - nominacja
Złote Globy 2020 - najlepsza aktorka w dramacie (Renée Zellweger)
Nagrody BAFTA 2020 - najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Renée Zellweger)

 

Porywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój Over the Rainbow przyniósł nieśmiertelność. W roli głównej fenomenalna Renée Zellweger.


Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach.


Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?

 

| Legendary performer Judy Garland (Renée Zellweger) arrives in London in the winter of 1968 to perform a series of sold-out concerts.

 


 

Wcześniej w ramach: Sylwestrowa Noc Filmowa 2019/2020, Letnie Tanie Kinobranie 2020, tydzień 1. K jak kobieta oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 6: Kino gatunków.

 

 

Bookmark and Share