kpb

Amazing Grace: Aretha Franklin

tytuł oryginalny: Amazing Grace: Aretha Franklin

reżyseria: Sydney Pollack, Alan Elliott
aktorzy: Aretha Franklin

czas trwania: 89 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2019-11-15
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Dokumentalny zapis dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972, który  nigdy nie ujrzał światła dziennego. Perypetie twórców obrazu (techniczno-prawne) nie pozwoliły im pokazać swojego dzieła przez ponad 46 lat. Aż do teraz. Film ukazuje nie tylko wpływ Afroamerykanów na amerykańską kulturę początku lat siedemdziesiątych XX wieku. - jest także przejmującym świadectwem kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel.


Materiał nagrany został w ciągu dwóch nocy w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, w styczniu roku 1972. Królowa Soulu – jak nazywano Arethę, wznosi się w nim na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd muzyce gospel, z której wyrosła, oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Wielka diva muzyki, występując przed rozentuzjazmowaną publicznością rozgrzewa ją do białości, wyciska łzy z oczu i pozostawia trwały ślad w sercu. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej muzycznej uczty.


| A documentary presenting Aretha Franklin with choir at the New Bethel Baptist Church in Watts, Los Angeles in January 1972.

 

Film prezentowany w ramach: Pokaz specjalny i recital gospel


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Piątek
  15 listopada Friday November 15
 • Sobota
  16 listopada Saturday November 16
 • Niedziela
  17 listopada Sunday November 17
 • Poniedziałek
  18 listopada Monday November 18