kpb

Miles Davis: Birth of the Cool

tytuł oryginalny: Miles Davis: Birth of the Cool

reżyseria: Stanley Nelson

czas trwania: 115 min.
produkcja: USA 2016
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach i ożywił słowo: cool.


Miles Davis: lider i innowator. Elegancki i próżny. Bezduszny, konfliktowy i kontrowersyjny. Wspaniały i witalny. Geniusz. Ucieleśnienie słowa cool. Mężczyzna z tak pięknym dźwiękiem, że może złamać ci serce.


Głównym celem życia Milesa Davisa była jego ciągła determinacja do przekraczania granic i życia na własnych warunkach. To sprawiło, że stał się gwiazdą – ale bardzo utrudniło mu życie z ludźmi, którzy najbardziej go kochali. Raz po raz, w muzyce i w życiu, Miles zrywał z konwencją - i kiedy myślał, że jego dzieło stało się nową konwencją, zmieniał je ponownie. Odważne lekceważenie tradycyjnych zasad przez Milesa ale także jasność widzenia, nieustępliwość i nieustanne pragnienie nowych doświadczeń uczyniły go inspirującym artystą dla muzyków i ikoną dla pokoleń słuchaczy. Stał się innowatorem w muzyce - od bebop po „cool jazz”, nowoczesne kwintety, muzykę orkiestrową, jazz fusion, rock and roll, a nawet hip-hop.


| Miles Davis: Horn player, bandleader, innovator. Miles was a singular force of nature, the very embodiment of cool. The central theme of Miles Davis' life, and of this film is Davis' restless determination to break boundaries and live life on his own terms. This documentary feature explores archival photos and home movies shot by Miles and his colleagues, his manuscripts and Miles' original paintings, to explore the man behind the music. Featuring interviews with some of the most well-known musicians on the planet, including Jimmy Cobb, Lee Konitz, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Ron Carter, Carlos Santana, The Roots, and Flea of the Red Hot Chili Peppers; the film explores why Miles continues to be a relevant voice in today's world.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share