kpb

Na bank się uda (The Robbery)

tytuł oryginalny: Na bank się uda

reżyseria: Szymon Jakubowski
aktorzy: Adam Ferency, Lech Dyblik, Marian Dziędziel, Maciej Stuhr,

czas trwania: 105 min.
produkcja: Polska 2019
premiera: 2019-08-15
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles

fot. N. Szuldrzynska

 

Na bank się uda to doskonała komedia kryminalna – zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach. W postaci trzech starszych przyjaciół wcielili się Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik.


Trójka przyjaciół mieszkających na krakowskim Podgórzu postanawia wziąć resztki życia, jakie im zostały, w swoje ręce. Eryk (Marian Dziędziel) jest hazardzistą z długami, które utrudniają mu życie. Tolek (Adam Ferency) niedawno owdowiał. Jest ochroniarzem w banku i stracił mieszkanie. „Chudy” (Lech Dyblik) wie sporo o życiu, ma chore serce i miesiąc życia przed sobą, jeśli nie podda się operacji. Chcąc przetrwać kolejny dzień, podejmują desperacką decyzję – napad na bank! To rozwiązanie ostateczne i skrajne, ale wszystkie inne opcje już wykorzystali. Mimo że wyglądają i działają chaotycznie, plan napadu na bank to prawdziwa perła wśród planów. Tu wszystko jest przemyślane, a staruszkowie, choć z pozoru wyglądają jak ofiary losu, okazują się mistrzami drugiego planu.


Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło.
Ale czy na pewno?


I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody - nagroda czy więzienna cela?

 

| A crime comedy – insane pacing, clear-cut protagonists, and sharp, witty dialogue. Three elderly gentlemen rob a bank. Perfectly prepared, armed to the teeth, and with masks covering their faces, they enter the bank under camera surveillance and break into the safe vault underground. When the police arrive at the crime scene, they’re surprised to discover that nothing is missing. Or is it? Thus cross the paths of the three elderly men, a young hacker and a police computer specialist. Then there’s the beautiful girl. The remaining question is, what is waiting for them at the end of their adventure: prize or prison?

 

Także w ramach: Pokaz specjalny i spotkanie z twórcami muzyki do filmu

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share