kpb

Jestem taka piękna!

tytuł oryginalny: I Feel Pretty

reżyseria: Abby Kohn, Marc Silverstein
aktorzy: Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski, Busy Phillips, Tom Hopper, Rory Scovel, Naomi Campbell

czas trwania: 110 min.
produkcja: USA 2018
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Przezabawna komedia o zwykłej kobiecie, która wskutek niezwykłych zdarzeń zaczyna wierzyć, że jest najpiękniejszą i najzdolniejszą osobą na świecie. W jej rolę wcieliła się niezawodna specjalistka od rozśmieszania widzów, nominowana do Złotego Globu – Amy Schumer (Wykolejona), wspierana przez zdobywczynię Złotego Globu i czterech nominacji do Oscara – Michelle Williams (Manchester by the Sea) oraz sławy ze świata modelingu: Emily Ratajkowski (Zaginiona dziewczyna) i Naomi Campbell.


Renee Bennett (Amy Schumer) każdego dnia boleśnie doświadcza, jak to jest być przeciętniaczką w Nowym Jorku – mieście faworyzującym pięknych i bogatych. Wszystko zmienia się, gdy na zajęciach fitness spada z rowerka treningowego, uderza się w głowę i traci przytomność. Kiedy odzyskuje świadomość i spogląda w lustro, wprost nie może uwierzyć. Jej nogi są szczupłe i opalone, włosy jedwabiste, a podbródek idealnie ukształtowany. Jednym słowem – jest zjawiskowo piękna! Problem w tym, że… tak naprawdę nic się nie zmieniło. Dla całego świata Renee nadal wygląda tak samo. Jednak bohaterka, przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę. Z szarej myszki staje się wyzwoloną i pewną siebie kobietą, której śmiałość i energia robią piorunujące wrażenie na wszystkich, począwszy od jej słodkiego chłopaka – Ethana (Rory Scovel), a skończywszy na atrakcyjnej szefowej – Avery Leclair (Michelle Williams). Z czasem Renee, która dzięki awansom śmiało pnie się w górę w firmie kosmetycznej, zaczyna spoglądać z wyższością na świat i innych ludzi. Czy to możliwe, żeby stając się „piękną”, dopuściła do głosu „brzydszą” część swojej osobowości?

 

| A woman struggling with insecurity wakes from a fall believing she is the most beautiful and capable woman on the planet. Her new confidence empowers her to live fearlessly, but what happens when she realizes her appearance never changed?

 

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 1: Filmy, które cię odprężą

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share