kpb

Yesterday

tytuł oryginalny: Yesterday

reżyseria: Danny Boyle
aktorzy: Himesh Patel, Lily James, Kate McKinnon

czas trwania: 117 min.
produkcja: Wielka Brytania 2019
premiera: 2019-07-12
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Jeszcze wczoraj wszyscy znali Beatlesów. Dziś tylko Jack pamięta ich piosenki. Nowy film w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Danny’ego Boyle’a (Slumdog. Milioner z ulicy, Trainspotting, 28 dni później) według scenariusza nominowanego do Oscara® Richarda Curtisa (Cztery wesela i pogrzeb, To właśnie miłość, Notting Hill). Przed nami rock’n’rollowa komedia romantyczna o muzyce, marzeniach, przyjaźni i długiej krętej drodze, która wiedzie do miłości.


Jack Malik (Himesh Patel) jest młodym piosenkarzem i twórcą piosenek, tyle że choć od lat stara się zainteresować swoją twórczością kogokolwiek, wciąż nie osiąga sukcesu. Nawet mimo niezwykłego wsparcia, jakie daje mu Ellie (Lily James), jego przyjaciółka, z którą zna się od dzieciństwa. Aż nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, na krótką chwilę na Ziemi zapanowuje ciemność, a Jack zostaje potrącony przez autobus. Kiedy budzi się ze śpiączki, szybko orientuje się, że The Beatles nigdy nie istnieli…


Wykonując piosenki największego bandu w historii muzyki, Jack – przy małym wsparciu Debry, amerykańskiej agentki (Kate McKinnon), staje się wkrótce światowym fenomenem, kimś, kogo znają wszyscy. Ale kiedy jego sława zatacza globalne kręgi, Jack ryzykuje utratę Ellie, kogoś, kto jako jedyny wierzył w niego od początku. Stojąc między drzwiami do nowego życia a wrotami przeszłości, Jack będzie musiał wrócić tam, gdzie był kiedyś, by udowodnić, że „all you need is love”.

 

| A struggling musician realizes he's the only person on Earth who can remember The Beatles after waking up in an alternate timeline where they never existed.

 

ZWIASTUN:


Bookmark and Share