kpb

Gloria Bell

tytuł oryginalny: Gloria Bell

reżyseria: Sebastián Lelio
aktorzy: Julianne Moore, John Turturro, Michael Cera

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA/Chile 2018
premiera: 2019-05-24
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Rewelacyjna Julianne Moore w ujmującej, szczerej, słodko-gorzkiej opowieści o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość.


Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie trzyma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.


Sebastián Lelio, nagrodzony Oscarem reżyser filmu Fantastyczna kobieta, tym razem łączy siły z laureatką Oscara Julianne Moore (Motyl Still Alice, Godziny, Wszystko w porządku), tworząc brawurowy i szczery portret współczesnej kobiety.


W Glorii Bell Sebastián Lelio przenosi do amerykańskich realiów historię z filmu Gloria, który sześć lat temu przyniósł mu międzynarodowe uznanie, a chilijskiej aktorce Paulinie Garcii Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszej Aktorki na festiwalu w Berlinie.


Julianne Moore w roli Glorii jest równie doskonała i już podbiła serca widzów i krytyków za oceanem. Leah Greenblatt z Entertainment Weekly stwierdza, że Moore jest fantastyczna, od pierwszej klatki do ostatniej, Sara Stewart z The New York Post uznaje występ za najlepszy w karierze Moore, a Tommy Gillespie z The Tufts Daily dodaje, że sportretowana z wrażliwością, naturalną żywiołowością przez Moore, Gloria pozostaje sobą – jest po prostu wyjątkowa, zwyczajnie nadzwyczajna, a przede wszystkim odświeżająco, radykalnie, ekspansywnie prawdziwa.


Gloria Bell to bardzo intensywny portret kobiety – mówi o filmie reżyser, Sebastián Lelio. Jest obecna w każdym kadrze tego filmu. Każda scena dotyczy jej istnienia w świecie, chwila po chwili. W życiu otaczających ją osób Gloria gra rolę drugoplanową. Chodziło mi o to, żeby z tej drugoplanowej osoby uczynić główną bohaterkę. Tak jak wszyscy, Gloria dostaje od świata w kość, ale podnosi się, bo chce doświadczać piękna życia, często zamkniętego w drobnych rzeczach.
W filmie Julianne Moore partneruje John Torturro (Barton Fink, Quiz Show, serial Imię róży).


Na ścieżce dźwiękowej do Glorii Bell usłyszymy ponadczasowe hity – od przebojów Johna Paula Younga (Love Is In The Air), przez Bonnie Tyler, Thin Lizzy i Olivię Newton-John, po Laurę Branigan (Gloria).

 

| Gloria (Julianne Moore) is a divorced, independent woman in her 50s who longs for some excitement in her life. Her days are filled with work and family responsibilities; her evenings are spent dancing in nightclubs for middle-aged singles. Her stable but not necessarily happy life is thrown off balance when she starts an affair with a man she meets at a bar. As often happens, hope is mixed with uncertainty, euphoria with fear of disappointment. Lelio has once again created a soulful, bittersweet portrait of a mature woman striving to live life to the fullest while she can.

 

Wcześniej w ramach: Pokazu przedpremierowego

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share