kpb

Baranki Dzieciom: Zima 2018

BARANKI DZIECIOM: ZIMA 2018
18 stycznia - 25 lutego 2018
Kino Pod Baranami

 

 

 

Od 21 stycznia zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów do udziału w nowej edycji Baranków Dzieciom - poranków filmowych dla maluchów. W każdą niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, a po seansie wezmą udział w twórczych warsztatach.

 

Nowy sezon cyklu Baranki Dzieciom rozpocznie wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie pokaz przygód bohaterki edukacyjno-kulinarnej serii animacji - superbabci i najlepszej kucharki na świecie - Mami Fatale. Każdego dnia beztroską atmosferę małego domku, w którym mieszka pośród wzgórz i lasów, burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności. Tym razem najmłodsi widzowie poznają jej wnuczęta, dowiedzą się jak spędziła wakacje we Włoszech, wezmą udział w przyjęciu-niespodziance, będą świadkami zaklinania makaronu za pomocą magicznej fujarki i wysłuchają wspomnień Mami z życia w mieście. Po seansie, podczas warsztatów plastycznych, uczestnicy projekcji własnoręcznie wykonają pomysłowe prezenty dla swoich babć i dziadków. Tydzień później dzieci spotkają się z sympatycznymi mieszkańcami lasu, czyli Małym Misiem i jego Tatą, bohaterami popularnego serialu animowanego Przytul mnie, zrealizowanego na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

 

W lutym odważny piesek Reksio uruchomi dziecięcą wyobraźnię podczas podróży w kosmos i jak zawsze stanie na wysokości zadania, żeby pomóc rannemu przyjacielowi. Znani wszystkim poszukiwaczom przygód bracia Bolek i Lolek zabiorą dzieciaki na wyścigi gokartów i wspólnie nauczą się jak trudna może być opieka nad dzieckiem. Razem z rezolutną ryjówką Florką mali widzowie odkryją cienie i blaski posiadania młodszego rodzeństwa i stawią czoła strachom ze snów. Dzień Kota to doskonała okazja do poznania świata z kociej perspektywy, nawet jeśli czasami dzieci poruszają się w nim równie nieporadnie, jak mały kot Filemon. Na ratunek najmłodszym pospieszy jego kompan Bonifacy, który zawsze wie jak wybawić swojego małego przyjaciela z opresji.

 

Po wszystkich seansach filmowych na dzieci czekają zajęcia artystyczne, które będą okazją do odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji maluchy wezmą udział m.in. kreatywnych zajęciach plastycznych oraz będą wspólnie muzykować podczas uwielbianych przez nie warsztatów bębniarskich.

 

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

 

Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

 

BILETY: 11 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w
Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

Zachęcamy do polubienia strony Baranków na Facebooku.

 

Partnerzy cyklu:

                               

 

 

          

 

 

Cykl polecają:

CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

       

 

KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie. 

 

PROGRAM: 

niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 11.00
DZIEŃ BABCI I DZIADKA:

MAMI FATALE - zestaw bajek, 40’
reż. Łukasz Kacprowicz, Polska 2012-2014
+ warsztaty plastyczne

Opowieść o starszej pani, która uciekła od zgiełku miasta do malowniczej wioski razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, by poświęcić się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Jej małą chatkę otacza ogród, gdzie rosną owoce i warzywa niezbędne do przygotowania Maminych potraw. W sercu domku znajduje się kuchnia, gdzie powstają smakowite dania. Atmosferę sielanki zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie naszych bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Tylko dzięki współdziałaniu trójki bohaterów możliwe jest zażegnanie kłopotów. Zawsze bowiem zwycięża przyjaźń. I można znów zasiąść razem na ławeczce przed domem, żeby spałaszować jakiś przysmak.

W roli narratora wystąpił krytyk kulinarny i podróżnik Robert Makłowicz.

Odcinki: ITALIANO | NIESAMOWITA HISTORIA | PSINOKIO | ZAKLINACZ MAKARONU

Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

 

niedziela, 28 stycznia 2018, godz. 11.00
PRZYTUL MNIE
- zestaw bajek, 40’
reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2016
+ warsztaty plastyczne

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.
Przytul mnie to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem. Animacja uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje z innymi.

Odcinki: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ | CZASEM | OPERACJA WEEKEND | KŁOPOTY Z BRZUSZKIEM | MÓJ TATA JELEŃ | CAŁA NAPRZÓD | NOWY SĄSIAD | ZIMA ZŁA

Warsztaty plastyczne poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

 

niedziela, 4 lutego 2018, godz. 11.00
REKSIO
- zestaw bajek, 40’
reż. Marian Cholerek, Lechosław Marszałek, Edward Wątor, Polska 1972-73
+ warsztaty bębniarskie

Kultowe przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia.
Pupil kilku pokoleń dzieci, jeden z najbardziej znanych i lubianych ekranowych piesków. Ten mały, łaciaty, ciekawy świata mieszkaniec wiejskiego podwórka zyskał sympatię dzieci i dorosłych, bawiąc ich do łez. Zafascynowany filmowymi przygodami Bolka i Lolka, Reksio staje się namiętnym telewidzem, przeżywa swoją wielką wyprawę w kosmos z psiej wyobraźni, opiekuje się rannym kundlem, który wpadł pod samochód i próbuje swoich sił w malarstwie.

Odcinki: REKSIO TELEWIDZ | REKSIO KOSMONAUTA | REKSIO PIELĘGNIARZ | REKSIO MALARZ

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

 

niedziela, 11 lutego 2018, godz. 11.00
ZABAWY BOLKA I LOLKA
- zestaw bajek, 40’
reż. M. Cholerek, Z. Kudła, F. Pyter, W. Wajser, E. Wątor, Polska 1975-76
+ warsztaty plastyczne

Dwaj sympatyczni bracia, Bolek i Lolek, spędzają razem wolny czas. Dzięki własnej pomysłowości, przeżywają wiele przygód, których pozazdrościć im mogą inne dzieci. Czasami do zabawy włącza się ich koleżanka, Tola. Wspólnie szukają skarbów, konstruują gokarty i biorą udział w wyścigach, próbują skoku ze spadochronem jak prawdziwi żołnierze i ratują pozostawione bez opieki niemowlę. Bywa, że to oni wymagają ratunku, ale z każdej opresji wychodzą cało.

Odcinki: GOKARTY | NIEZWYKŁE ODKRYCIE | MASZERUJE WOJSKO | NIEFORTUNNE NIAŃKI

Warsztaty plastyczne poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

 

niedziela, 18 lutego 2018, godz. 11.00
PRZYGODY KOTA FILEMONA
- zestaw bajek, 40’
reż. Ireneusz Czesny, Alina Kotowska, Zbigniew Czernelecki, Polska 1979-81
+ warsztaty plastyczne z JOANNA TWORZY

Filemon to bardzo ciekawski mały kotek. Co rusz coś mu się przytrafia. Dla młodego kociaka świat jest pełen niespodzianek i wyzwań. Na podwórku i w wiejskim domku przecież tyle się dzieje. Myszy harcują, lis czai się na kury, jakieś strachy kołaczą się na strychu. Niektóre kocie wyprawy mogą być niebezpieczne. Z opresji ratuje Filemona stary czarny kocur Bonifacy, całymi dniami wylegujący się na piecu. Od niego tytułowy bohater pobiera życiowe nauki. Jednak ani myśli stosować się do nich, musi wszystko sprawdzić sam.

Odcinki: SŁODKIE ŻYCIE | ŁATA NA ŁACIE | WŁASNY KĄT | KWIECIEŃ PLECIEŃ

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.

 

niedziela, 25 lutego 2018, godz. 11.00
PAMIĘTNIK FLORKI
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie

Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka.
Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.

Odcinki: CZTEROLISTNA KONICZYNA | PODRÓŻ | SEN | STARSZA SIOSTRA

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

Bookmark and Share

archiwum