kpb

Dojrzałe kino - Historie rodzinne



Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Na pokaz filmu Historie rodzinne Sary Polley zaprosi widzów nasz gość specjalny - Pani Anita Piotrowska, krytyk filmowy, redaktorka Tygodnika Powszechnego, członek Rady Programowej Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych FIPRESCI.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł




środa, 27 listopada 2013, godz. 11.00

HISTORIE RODZINNE
| STORIES WE TELL
reż. Sarah Polley, Kanada 2012, 108’

Niezwykły, odważny i przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley, pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przedstawia.

Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania.

Historie rodzinne w pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.

Sarah Polley to uznana kanadyjska aktorka (Życie ukryte w słowach), scenarzystka i reżyserka, autorka nominowanego do Oscara filmu Daleko od niej oraz Take This Waltz.

Reżyserka o filmie: „Wydaje mi się, że każdy członek rodziny ma swoją własną wersję najważniejszych, czy nawet mało znaczących wydarzeń z przeszłości. I oczywiście wszyscy oni są na sto procent przekonani, że to właśnie ich wersja jest tą prawdziwą. A to dlatego, że bez względu na to jaka faktycznie jest prawda, to te wspomnienia ukształtowały ich takimi, jakimi są dzisiaj. Rodziny cały czas próbują radzić sobie z rozbieżnościami we wspomnieniach i jest to coś co mnie fascynuje. (...) To jak do tej pory najtrudniejsza rzecz, jaką zrobiłam w trakcie mojej kariery i jednocześnie jej rezultat jest najbardziej satysfakcjonujący”.

Historie rodzinne są przemyślanym filmem i także formą terapii. Są rozważaniem na temat naszej potrzeby opowiadania historii - i przyznaniem, że żadna nie jest dokończona.” Małgorzata Sadowska, „Newsweek”




Partnerzy:

   

   


     
       
Bookmark and Share

archiwum