kpb

Fahrenheit 11/9

tytuł oryginalny: Fahrenheit 11/9

reżyseria: Michael Moore

czas trwania: 128 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2018-11-30
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Najwyższy czas zajrzeć za kulisy władzy mocarstwa numer jeden. Niewybaczalne błędy, które popełnił Barack Obama, nowe pokolenie liderów, które szykuje się do przejęcia władzy w USA i zagrożenia, które czekają zachodnią cywilizację -  to tylko wierzchołek góry lodowej tematów poruszonych w najnowszym filmie Michaela Moore’a. Nie zabraknie skandali, tajemnic, niewygodnych faktów i… dużej dozy rozbrajającego humoru. Zapomnijcie o „amerykańskim śnie” - witajcie w „amerykańskim koszmarze”!

Nowe dzieło mistrza kontrowersji i ciętego humoru, Michaela Moore'a – nagrodzonego Oscarem (Zabawy z bronią) i Złotą Palmą w Cannes (Fahrenheit 9.11), jednego z najodważniejszych twórców współczesnego dokumentu. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dystans, ale nie jest im obojętne w jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja.

 

| Filmmaker Michael Moore examines the current state of American politics, particularly the Donald Trump presidency and gun violence, while highlighting the power of grassroots democratic movements.

 

MEDIA O FILMIE:

Jeden z najlepszych i najśmieszniejszych filmów Micheala Moore’a - Rolling Stone

Nakręcony z pasją, sprytem i pokręconym poczuciem humoru - Hollywood Reporter

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share