kpb

Wojna płci

tytuł oryginalny: Battle of the Sexes

reżyseria: Valerie Faris, Jonathan Dayton
aktorzy: Emma Stone, Steve Carrell, Elisabeth Shue, Andrea Riseborough, Sarah Silverman, Alan Cumming i Bill Pullman.

czas trwania: 122 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2017
premiera: 2017-12-08
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Złote Globy 2018: 2 nominacje - najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Steve Carell), najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Emma Stone)

W dobie rewolucji seksualnej i rozwoju ruchu kobiecego - w 1973 roku - odbył się mecz tenisowy między liderką światowych rankingów Billie Jean King (Stone) a byłym mistrzem i znanym kanciarzem Bobbym Riggsem (Carell). Starcie okrzyknięto walką płci i było najchętniej oglądanym widowiskiem sportowym w historii – zgromadziło przed telewizorami 90 milionów widzów. King i Riggs walczyli ze sobą na korcie, a w życiu prywatnym każde z nich toczyło swoje własne boje. Skryta Billie Jean miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Z kolei Riggs – jeden z pierwszych celebrytów – walczył z nałogiem hazardowym, za który płaciła jego żona Priscilla (Shue). Zaryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Zawodnicy zafundowali widzom kulturowy spektakl, który wykraczał poza kort i wywołał dyskusję, którą prowadzimy po dziś dzień.

W głównych bohaterów wcielili się laureatka Oscara, Emma Stone oraz nominowany do Nagrody Akademii Steve Carrell. W pozostałych rolach wystąpili: Elisabeth Shue, Andrea Riseborough, Sarah Silverman, Alan Cumming i Bill Pullman.

 

| The true story of the 1973 tennis match between World number one Billie Jean King and ex-champ and serial hustler Bobby Riggs.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share