kpb

2 noce do rana + Figury niemożliwe i inne historie II

reżyseria: Mikko Kuparinen; Marta Pajek
aktorzy: Marie-Josée Croze, Mikko Nousiainen

czas trwania: 98 min.
produkcja: Finlandia/Litwa; Polska
premiera: 2017-09-22
język: angielski, francuski, fiński; polski
napisy: polskie
in English, French and Finnish with Polish subtitles; in Polish

2 NOCE DO RANA | 2 YÖTÄ AAMUUN
reż. Mikko Kuparinen, Finlandia/Litwa 2015, 84'

FF w Brukseli 2016: Sekcja Panorama
FF w Edynburgu 2016: sekcja Focus on Finland
FF w Montrealu 2015: roku - najlepszy reżyser, nominacja: Grand Prix des Amériques
MFF w Valladolid 2015: najlepszy film

Caroline, francuska architektka, i Jaakko, DJ z Finlandii, spotykają się w Wilnie, gdzie ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert. Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłanie niebo i sprawia, że wszystko loty zostają odwołane.

 

| One-night stand between two strangers without a common language takes an unexpected turn when an ash cloud from a volcano prevents all flights from taking off.

 

ZWIASTUN:

 

Pokaz poprzedzony projekcją krótkiej animacji:

 

FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II | FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II
reż. Marta Pajek, Polska 2016, 14’

Etiuda&Anima 2016: specjalne wyróżnienie
Krakowski Festiwal Filmowy 2016: Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego w konkursie polskim, Nagroda Jury Studenckiego
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2016: Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy polski film krótkometrażowy
Stuttgart AF 2017: Grand Prix
Cinemaforum 2017: najlepszy film animowany

Bohaterką filmu jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa, że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości - zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej –  takiej, którą można narysować zgodnie z zasadami perspektywy, ale nie można jej skonstruować. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnienia w rzeczywistości pełnej pułapek.

 

| The protagonist of the film is a woman who trips and falls, while rushing around the house. She gets up, only to discover, that her home has unusual features – it is built from paradoxes, filled with illusions and covered with patterns.

 

TEASER:

Bookmark and Share