kpb

Bóg w Krakowie

tytuł oryginalny: Bóg w Krakowie

reżyseria: Dariusz Regucki
aktorzy: Jacek Lecznar, Rafał Zawierucha, Kamilla Baar-Kochańska, Krzysztof Bochenek, Dariusz i Jadwiga Basińscy, Maciek Słota, Karolina Chapko, Barbara Kurzaj, Jadwiga Lesiak, Jerzy Trela, Radosław Pazura, Edward Lubaszenko, Piotr Cyrwus, Dorota Pomykała

czas trwania: 100 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-06-10
język: polski
napisy: brak
in Polish

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się potomstwa; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy?

Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

W filmie występuje wiele uznanych aktorek i aktorów, m.in. Kamilla  Baar-Kochańska, Piotr Cyrwus, Edward Linde-Lubaszenko, Radosław Pazura, Dorota Pomykała, Jadwiga i Dariusz Barańscy oraz Jerzy Trela.

Proponuję Państwu film, który nie jest prowokacją czy happeningiem. Nie chcę nikogo ranić czy pouczać i moralizować. Bóg w Krakowie to nie fajerwerki i tanie chwyty na religijną egzaltację. Zapraszam: przyjdźcie do kina i przenieście się w przepiękne miejsce, w którym… niebo spotyka się z ziemią, a ziemia z niebem.
Dariusz Regucki, reżyser

Oficjalna strona filmu: http://bogwkrakowie.pl/ .


ZWIASTUN:

Bookmark and Share