kpb

51.KFF: Noc etiud studenckich 2

NOC ETIUD STUDENCKICH 2 (135’)

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

Porwij mnie!
| Tear Me!, reż. Agnieszka Borowa, Polska 2010, 6’ (anim.) 
Wypiłam już trzy kawy czekając na Ciebie. Irytująca parka całuje się przed blokiem. Brązowe drzwi. Kolejna wersja Ciebie. Jesteś blondynem, brunetem, jesteś czystą kartką... Porwij mnie!

Wino
| The Wine, reż. Krzysztof Szafraniec, Polska 2010, 9’ (anim.) 
Pewien zwykły człowiek narodził się na nowo dzięki sile przyjaźni. Jego życiem wstrząsa jednak utrata kogoś, na kim zależało mu najbardziej. Bohater wpada w pętlę wspomnień i tęskni za wspólnymi chwilami z przyjacielem i z lampką dobrego wina.

Wycieczka
| The Trip, reż. Bartosz Kruhlik, Polska 2010, 13’ (dok.) 
Trzynastoletnia Asia wyrusza na kolejną wycieczkę ze swoim dziadkiem. Dziadek uczy ją jazdy na skuterze, pokazuje uroki przyrody. Ma jej też coś ważnego do powiedzenia.

Barbakan
| The Barbikan, reż. Bartłomiej Żmuda, Polska 2010, 21’ (fab.)
Emil wraca z pracy z Niemiec. W Polsce czeka na niego Ania, która jest w zaawansowanej ciąży. Powrót Emila ma rozwiązać ich dotychczasowe problemy, nie tylko finansowe. Rzeczywistość krzyżuje jednak te plany

Rozmowa
| The Conversation, reż. Piotr Sułkowski, Polska 2010, 16’ (dok).
Obydwoje zostali skazani za morderstwo. Znają się tylko z listów, które piszą do siebie regularnie od ośmiu lat. Dziś Agnieszka wychodzi na przepustkę, podczas której zobaczy go po raz pierwszy.

Żyć, nie umierać
| To live, not to die, reż. Maciej Cendrowski, Polska 2011, 20’ (dok.)
Trzy kobiety po pięćdziesiątce i ich historie, które udowadniają, że choć życie nie oszczędza problemów i przykrych niespodzianek, warto cieszyć się każdą pojedynczą chwilą.

Zmartwychwstanie
| Resurrection, reż. Klara Kochańska, Polska 2010, 20’ (fab.)
Dwudziestoletnia Ola jedzie odwiedzić mieszkającego za miastem ojca. Chce przedstawić mu swojego chłopaka - Janka. Jest Wielkanoc. Ta wspólnie spędzona noc zaprowadzi ich dalej, niż się spodziewają.

Zaśpiewaj mi do snu
| Sing me to sleep, reż. Magnus Arnesen, Polska 2010, 30’ (fab.)
Mężczyzna opiekuje się umierającą na raka matką. Kobieta ma przed śmiercią jedno tylko pragnienie: nie chciałaby pozostawić swojego jedynaka samego. On, by oszczędzić matce przykrości, okłamuje ją zapewniając, że od jakiegoś czasu spotyka się z dziewczyną.

Bookmark and Share