kpb

Filmostrada VII

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


SUKIYAKI WESTERN DJANGO | SUKIYAKI WESTERN DJANGO
reż. Takashi Miike, Japonia 2007, 120'



TERMINY WYŚWIETLANIA:
piątek, 23 maja, godz. 19.00
sobota, 24 maja, godz. 17.00 i 23.00
poniedziałek, 26 maja, godz. 21.00


MFF w Wenecji 2007 - konkurs główny
Pierwszy spaghetti western w historii japońskiej kinematografii! Ekscentryczny gatunkowy koktajl przyszykowany przez kultowego reżysera, Takashiego Miikego (Gra wstępna, Nieodebrane połączenie). Tytuł filmu odnosi się do klasycznego włoskiego westernu, Django Sergio Corbucciego. W jednej z ról wystąpił sam Quentin Tarantino!
Japonia XII wiek. Trwa wojna domowa klanów Taira i Minamoto. W biednym górskim miasteczku Yuda dochodzi do konfrontacji między przedstawicielami rodzin. W obronie zastraszonych mieszkańców staje samotny rewolwerowiec.


ODDECH | SOOMBREATH
reż. Kim Ki-duk, Korea Południowa 2007, 87' 



TERMINY WYŚWIETLANIA:
piątek, 23 maja, godz. 21.10 i 23.00
sobota, 24 maja, godz. 19.10
niedziela, 25 maja, godz. 17.00


MFF w Cannes 2007
Najnowsze dzieło Kim Ki-duka, twórcy filmów Pusty dom i Wiosna, lato, jesień, zima… i znowu wiosna.
Oddech to historia miłosna rozgrywająca się w przestrzeni więziennej celi. Skazany na śmierć Jang Jin zakochuje się w tajemniczej rzeźbiarce Yeon, która przychodzi dekorować jego celę. To niezwykłe studium amour fou nakręcone niemal bez użycia dialogów, opowiadane jest w typowym dla koreańskiego reżysera niespiesznym, onirycznym rytmie.


BRASILEIRINHO - MUZYKA SŁOŃCA | BRASILEIRINHO
reż. Mika Kaurismäki, Szwajcaria/Francja/Brazylia 2005, 90' 



TERMINY WYŚWIETLANIA:
piątek, 23 maja, godz. 22.45
sobota, 24 maja, godz. 21.00
niedziela, 25 maja, godz. 19.00
poniedziałek, 26 maja, godz. 17.00


Muzyczny dokument prezentujący popularny brazylijski nurt muzyki wielkomiejskiej - choro, której korzenie siegają jeszcze XIX wieku. Choro powstała na ulicach Rio de Janeiro z połączenia afro-brazylijskich tanecznych rytmów salsy, samby, bossa novy oraz melodii europejskich (walc, polka). Film przedstawia największych współczesnych twórców choro, jednak głównym bohaterem jest muzyka, której słuchają wszystkie pokolenia Brazylijczyków, niezależnie od wieku. 
Film fińskiego reżysera Mika Kaurismäkiego jest kontynuacją jego poprzedniego głośnego dokumentu, Rytmów Brazylii (Moro no Brasil).


BURZA HORMONÓW | SCENES OF A SEXUAL NATURE
reż. Ed Blum, Wielka Brytania 2006, 91' 



TERMINY WYŚWIETLANIA:
piątek, 23 maja, godz. 17.00
sobota, 24 maja, godz. 22.45
niedziela, 25 maja, godz. 21.00
poniedziałek, 26 maja, godz. 19.00


Niskobudżetowa angielska komedia obyczajowa, która okazała się wielkim przebojem.
Akcja filmu rozgrywa się w trakcie jednego popołudnia w parku Hampstead Heath w północnym Londynie. Kamera śledzi relacje siedmiu par, które konfrontują się ze sobą, dzielą się swoimi uczuciami, a przede wszystkim usiłują się wzajemnie porozumieć. Rozwodzące się małżeństwo próbuje sobie przypomnieć, co ich niegdyś ze sobą połączyło; para gejów rozważa możliwość adopcji; kobieta przyłapuje swojego męża na podglądaniu nastolatki...
W pełnym humoru i dyskretnej ironii filmie wystąpili znakomici aktorzy: Ewan McGregor (Sen Kasandry, Duża ryba, Młody Adam), Sophie Okonedo (Hotel Ruanda, Niewidoczni), Eileen Atkins (Gosford Park, Godziny).


GRAJĄC OFIARĘIZOBRAZHAYA ZHERTVUPLAYING THE VICTIM
reż. Kirył Serebrennikow, Rosja 2006, 97' 



TERMINY WYŚWIETLANIA:
wtorek, 27 maja, godz. 17.00
środa, 28 maja, godz. 21.00
czwartek, 29 maja, godz. 19.00


Rosyjskie Nagrody Filmowe Nika 2007
najlepsza aktorka drugoplanowa - Liya Akhedzhakova
najlepszy film, odkrycie roku, najlepszy aktor - Vitali Khayev, najlepsza aktorka drugoplanowa - Anna Mikhalkova - nominacje 
Festiwal Filmów Rosyjskich w Soczi 2006 - Grand Prix
Festiwal Filmowy w Rzymie 2006 - najlepszy film
Gorzka i ironiczna opowieść o współczesnej Moskwie osnuta na motywach Hamleta
Grając ofiarę to szalona, pełna czarnego humoru groteska. Wala pewnego dnia rzuca studia i poszukując pracy, trafia do... lokalnego komisariatu. Zostaje zatrudniony, ale na nietypowej posadzie. Jego zadanie polega na odgrywaniu ofiary w czasie śledztw policyjnych... Pewnej nocy Wala ma wizję: w trakcie snu widzi swojego zmarłego ojca, który wyjawia mu, że został otruty przez swoją żonę i jej kochanka. Od tej pory już nic nie będzie takie samo.


A NA KONIEC PRZYSZLI TURYŚCI | AND ALONG COME TOURISTS | AM ENDE KOMMEN TOURISTEN
reż. Robert Thalheim, Niemcy 2007, 85' 



TERMINY WYŚWIETLANIA:
wtorek, 27 maja, godz. 19.00
środa, 28 maja, godz. 17.00
czwartek, 29 maja, godz. 21.00


Niemieckie Nagrody Filmowe 2008
najlepszy film - nominacja
Sven decyduje się na wojskową służbę zastępczą poza granicami swojego kraju. Jedzie do Oświęcimia, które dla niego było po prostu małym miasteczkiem w obcym kraju. W Oświęcimiu Sven ma pomóc w prowadzeniu schroniska młodzieżowego znajdującego się w okolicy Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jego głównym zdaniem jest jednak opieka nad Stanisławem Krzemińskim (Ryszard Ronczewski), ocalałym więźniem obozu, który dzieli się swoim doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami młodych ludzi. Na miejscu Sven poznaje również młodą przewodniczkę Anię (Barbara Wysocka), która oprowadza turystów po muzeum...
Osobiste spojrzenie młodego niemieckiego reżysera na tragedię sprzed ponad półwiecza. Robert Thalheim zrobił przejmujący film o Oświecimiu, nie wchodząc z kamerą do obozu.


CZTERY MINUTY | VIER MINUTEN | FOUR MINUTES
reż. Chris Kraus, Niemcy 2006, 112' 



TERMINY WYŚWIETLANIA:
wtorek, 27 maja, godz. 21.00
środa, 28 maja, godz. 19.00
czwartek, 29 maja, godz. 17.00


Niemieckie Nagrody Filmowe 2007
najlepszy film
najlepsza aktorka - Monica Bleibtreu
najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka - Hannah Herzsprung, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk - nominacje
Niezwykle emocjonalny dramat, uznany za jedną z największych niemieckich rewelacji filmowych ostatnich lat.
Cztery minuty to historia konfrontacji dwóch kobiet, które pozornie dzieli wszystko. Skazana za brutalne morderstwo, ale uzdolniona muzycznie młoda Jenny odsiaduje wyrok w jednym z niemieckich więzień dla kobiet. Spotyka tam 80-letnią, zgorzkniałą Traude Krüger, która od czasów II wojny światowej uczy pozostałe więźniarki gry na pianinie. Wkrótce między kobietami rodzi się niezwykła więź. Zafascynowana swoją nową uczennicą Traude, postanawia za wszelką cenę wysłać ją na prestiżowy konkurs pianistyczny.

Pokazy w ramach VII Objazdowego Festiwalu Filmowego FILMOSTRADA. 

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share