kpb

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

tytuł oryginalny: A Rainy Day in New York

reżyseria: Woody Allen
aktorzy: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna, Liev Schreiber

czas trwania: 95 min.
produkcja: USA 2019
premiera: 2019-07-26
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Nowa komedia romantyczna Allena opowiada o zakochanej parze studentów, Gatsby’m (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning), którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku - jednak ich plany ulegają zmianie równie szybko jak słoneczna pogoda, która znika w ulewnym deszczu.


Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.


Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex-dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.


W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber. W deszczowy dzień w Nowym Jorku to już trzeci wspólny projekt, w którym swoje siły łączą Woody Allen i wielokrotnie nagradzany operator kamery Vittorio Storaro.

 

| Two young people arrive in New York for a weekend where they are met with bad weather and a series of adventures.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

 • Czwartek
  19 września Thursday September 19
 • Piątek
  20 września Friday September 20
 • Sobota
  21 września Saturday September 21
 • Niedziela
  22 września Sunday September 22
 • Poniedziałek
  23 września Monday September 23
 • Wtorek
  24 września Tuesday September 24
 • Środa
  25 września Wednesday September 25
 • Czwartek
  26 września Thursday September 26